Hangi dili seçmeliyim?

Üçüncü dil olarak İspanyolca mı , Arapça mı yoksa Portekizce mi öğrenmeliyim?
Bu üç dil için İstanbul da önerileriniz neresi olur?Avrupa yakasında ikamet ediyorum.

ispanyolca.

  • poekmon  (05.03.13 19:05:32)
Arapça senin faydana olabilir diye düşünüyorum.

  • Gucci  (05.03.13 19:08:05)
arapçayı baştan ele. portekizce ispanyolcaya göre daha az kullanılıyor. ispanyolca iyidir.

  • nickiyle oynayan yazar  (05.03.13 19:08:05)
ispanyolca

  • insomni4c  (05.03.13 19:18:32)
ispanyolca cervantesi tavsiye ederim çok iyi, ispanyol hocalar var ama biraz pahalı

  • kanguru mu  (05.03.13 19:27:51)
Banko Arapça derim.. Neden mi, azcık araştır cevabını bulursun!!

  • tazemumya  (05.03.13 19:29:28)
Arapça diğer tarafa hazırlık açısından iyi olur, inanıyorsan.

  • piotr  (05.03.13 20:39:08)
Bende bu 3 üne ilgili birisi olarak(ancak a2+ seviyeesinde portekizcem var) cevaplıyim. tamamen senin ilgine bağlı. ama eğer ispanyolca öğrenirsen portekizceyi de anlar ve anlaşırsın portekizlilerle ama arapça ayrı bir kulvar. şöyle düşün arapça mı öğrenmek istiyorsun ispanyoca mı bu ikisi arasında karar ver.

  • shbz  (05.03.13 21:20:50)
bence kesinlikle ispanyolca. bende şuanda italyanca ve ispanyolca arasında kararsızım. ama ispanyolca olacak gibi çünkü meslek hayatında en çok işine yarayacak olan o. dünyanın yarısıyla konuşabileceksin en başta. ve ispanyolca bilen bir insan portekizceyi rahatlıkla öğrenir. bende olursa portekizce(brezilya portekizcesi) olsun diyordum ama ispanyolca en mantıklısı gerisi kolay gelir.

  • cusoon  (15.03.13 21:00:24)
ispanyolca. ispanya dışında konuşulan bir sürü yer var. iş imkanlarını, iş için yurtdışı seyahatlerini arttırır. "arapça yararına olur" diyen şakirtlere de aldırma.

  • neil manke  (15.03.13 21:08:39)
bazı şom ağzını s***iklerim arapça yararına diyince şakirtliğimi falan bırakmamış. türkiye'nin şuan ki durumu gerektirdiği için öyle demiştim. yoksa ne islamla ne de arapçayla zerre işim olmaz. en doğrusunu sen bilirsin hangi dili istersen onu öğren.

  • Gucci  (16.03.13 10:28:36)