erkek kedi kısırlaştırma sonrası

selamlar,

operasyon sonrası kedinin götüne mötüne sürdükleri bu yeşil şey nedir? çocuk bütün enerjisini şunu temizlemeye harcıyor. henüz az bir kısmını yalamasına rağmen demin yepyeşil kustu. birkaç kere daha kusacak böyle giderse. her şey olağan seyrinde ilerliyor ama şunu merak ettim ve sinir oldum.

tşk <3

dezenfekte edici bir sprey sıkıyorlar. benim kıza da turkuaz rengi sıkmışlardı. yalamamasını sağlamak gerek en azından kuruyana kadar, sonrasında yalıyorlar. bir şey olmaz, merak etme.

  • witch79  (05.03.13 11:24:53)
narkozdan sonra 1 günlük zaman dilimi içinde kusması normal. muhtemelen kurumuştur zaten o sürülen ilaç, veteriner ayrıca yalamasına izin vermeyin diye uyarmadıysa zararlı olacağını sanmam. o bölge traşlı olduğu için de hayvan garipsiyordur durup durup yalıyordur tüylerim nooldu ya diye:) birazcık severek ilgisini dağıtın isterseniz.

  • alice practice  (05.03.13 12:07:05)
Ona o boyunluğu her yerini yalamasın diye takıyorlar. Boyunlukla yalayabiliyorsa herhalde zararlı değildir.

  • SiyamkedisiZorro  (05.03.13 12:39:29)
Prosedür olarak bölgeye operasyon sonrası dikiş atılmaz. Yara kendi kendine kapanmaya bırakılır. Yara bölgesinin korunması için bölgeye bu spreyler uygulanır. İçeriğinde antibiyotik da bulunur. mavi, lacivert, yeşil, mor gibi çeşitli renkleri bulunur. yalaması sorun yaratmaz.

bir de sıkarken eğer koklarsanız sümük rengi değişiyor diyorlar. hala beceremedim :/
  • unique hint kumasi  (05.03.13 13:44:06)