Frozen Mojito

rüyamda mojito yapıyordum... hiç de yapmışlığım yok daha hayatımda :)
gülmeyin ama böyle naneleri havanda dövüyordum falan... her neyse rüyanın mealini sormayacağım merak etmeyin :)

sorum şu:
hani bu su içinde nanelerin yüzdüğü şeffaf mojitodan değil de frozen mojito idi yaptığım, hani püre kıvamında köpüklü, karlı oluyor ya... frozen deniyordu di mi ona? başka bir adı var mı?
bir de ben bu kıvamlı mojitoyu yapmak için özel bir şeye ihtiyaç duyar mıyım? karbuz gibi bir şey mi gerekir yoksa blenderla elde eder miyim? internetten tariflere bakıyorum sabahtan beri ama sanırım blenderla o kıvam elde ediliyor? tam anlayamadım.

akşama yapmam şart resmen aşeriyorum şu an ama kendim yapmam da şart böyle acayip bir şartlanmışlık hali var üzerimde... dalga geçmeyin lütfen :)

nane
bacardi
limon

bunlar var evde... yapabilirim bunlarla di mi? başka bir şeye gerek var mı? shaker ve blender da var.

nasıl yapacağım, bir sürü tarif okudum ama bir de siz anlatın?

evet kar buz lazım, onu da elde yapmak zor, uygun blender lazım. Normal blender haşat oluyor buzla.

edit: normak mojito için whoosie.tumblr.com
  • whoosie  (05.03.13 12:11:07 ~ 12:11:51)
yapabilirsin ama buza da ihtiyacın var , blenderdan geçirip karıstıracaksın. bir de kahverengi şeker de olmalı ..

nanenin bi kısmını ez ama bi kısmı da yaprak halinde içinde bulunsun. limon özellikle sarı olgunlasmıs limon olmasın , daha yeşil mümkünse lim olanlardan olsun ..

yaparsan bana da 1 bardak verirsen duaların kabul olurmus ! mojito geleneğidir..
  • kennym  (05.03.13 12:25:59)
@kennym
kahverengi şeker yok, beyaz şekerle yapacağım olmaz mı?
blenderdan hangi aşamada geçireceğim?
evet misket limonu deniyor di mi? ondan var evet..
  • neyleyim  (05.03.13 15:29:06)