Turkcell ve bunyedeki etkisi

Abi bu ne ya?

Hocam yurt disinda calisiyorum. Ekmegimin pesindeyim.. Neyse gecelim bunlari. Gecen bir arkadasim bana cevapsiz cagri atmis Turkiye'den. 105 olan kontor 91 e dusmus. Yani cevapsiz bir cagrida, konusmadigim halde 14 kontorum gitmis. Varmi boyle bisey ya. Ben zaten iptal olmasin diye akla karayiseciyorum. Bunlar durduk yerde 14 kontor yiyolar. Yaw 1-2 kontor gitse tamam bisi demem de 14 kontor ya yuh.
Bunu azaltmanin bir yolu yokmudur. Hattim yurt disinda kullanima acik. Yani bilmiyorum. Turkcell beni batircakmisin?

@mrtksn
Hocam en az 1-2 sene yurtdisindayim. Aldim zaten buranin hattini kullaniyorum. Yenide bir telefon aldim bu hat icin. Eski telin icindede hazirkart var. Var olmasinda varda cok fena bu fiyatlar ya. Mesaj atsa daha ucuzmus. Birtek dunyada galiba turkcell boyle geciriyor millete. Ayip ya

  • onyetele  (27.01.09 12:53:30)
Normaldir, sonucta roaming olayinda, Turkcell size iletilecek olan cagriyi, baska gsm operatorleri uzerinden iletiyor. Onlar da sebekelerini mesgul ediyor diye Turkcell e kayiyor, Turkcell de bize, afedersiniz... O yuzden o ulkede bir hat almak en iyisi. Herkes rahat eder, roaming falan ugrasmazsiniz.

  • tcp0203  (27.01.09 14:33:03)