yurt dışında film okulu/master yapmak... çok kararsızım be sözlük

nerden başlasam bilmiyorum o yüzden bodozlama dalayım. ben uzun yıllardır kıbrıstayım sinema tv okuyorum bu yıl okulum bitiyor. bu sektörde çalışmak istiyorum ve istanbulda bu sektörden tanıdığım çok az kişi var. çevre faktörünün bu sektörde çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bu biraz cesaretimi kırıyor. istanbulda bu alanda neler yapabilirim neler olur bilmiyorum. Kamera, ses, kurgu, color grading ile teknik anlamda oldukça bilgi sahibiyim ve uzun zamandır kendimi geliştirmeye adadım diyebilirim, bu konuda kendime güveniyorum. ayrıyeten belli bir birikimim olduğuna inanıyorum çok okuyorum.
önümde şu an iki seçeneğim var önümüzdeki aylarda istanbula gidip bu sektörde bir şekilde tutunmaya çalışmak yahut yurtdışında bir film okulunda master yapmak. Yurtdışı hem dil açısından hemde ilerde akademi yapmak istersem benim önümde güzel seçenekler sunuyor ve belki imkanım olursa orada kalıp bu sektörde çalışmayı düşünüyorum. öte yandan kafamda vakit ve para kaybı yapıp dönme kaygısı var. bir an önce istanbulda bir şeyler kovalasam mı diye düşünüyorum. çok kararsızım be sözlük, geleceğim için çok kaygılanıyorum.
görüşlerinize ihtiyacım var.

istanbul'da yapmaya uğraşacağın çevreyi git yurt dışında yap, en azından değerin olur.

  • whoosie  (03.03.13 18:11:11)
bence master'ı, hele ki yurtdışı master'ını kesinlikle para ve vakit kaybı olarak görme. eğer param-imkanım ve sağlığım varsa hiç düşünmeyip yurtdışına giderim. belki max. 2 yıl kaybedersin ama döndüğünde de çok çok daha kalifiye bir eleman olursun.

  • gates  (03.03.13 18:19:41)