Büyüteçle ilgili soru - yakar mı?

Merhaba arkadaşlar. Okuyacağım ders notlarında yazılar oldukça küçük, okuyabilmem için büyüteç almam gerekiyor. Fakat şu büyüteçle kağıt yakma mevzularından dolayı aklıma takılıyor; lambanın altında çalışırsam büyütecin bir şeyleri tutuşturma ihtimali var mıdır? Lamba iki karış sağımda, 25wattlık ampül var içinde. Dikkat etmem gerekenler nelerdir?

puf diye bir anda ateş topu olmaz zaten.

önce kokar, koyulaşmaya başlar falan sonra duman falan fark edilir yani.
  • burfak  (03.03.13 16:42:21)
bahsettiğiniz şekilde kağıdın tutuşmasının mümkünatı yok desem yeridir. rahatlıkla çalışabilirsiniz.

  • master of orion  (03.03.13 16:44:13)
Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi akşamlar hepinize.

  • degilim  (03.03.13 17:27:34)
istesen de yapamazsın o dediğini.

  • orpheus  (03.03.13 18:28:05)
onu yapman için büyüteçin odağını kağıda getirmen lazım. masa lambasıyla olur mu bilmem de odaklamadıkça güneş altında bile okursun sıkıntı yok.

  • argent dawn  (03.03.13 18:48:47)