Dinler ve Dinazorlar

Kitap gönderilmiş dinlerde, dinazorlarla alakalı olarak herhangi bir bilgi var mıdır ?

İmkanı yok, çünkü semavi dinlerde (her ne kadar moderen islamcılar öyle demese de) dünyanın yaşı 6000 yıldır.

  • cengizkhan  (03.03.13 00:00:43)
var, kuşların kretase–paleojen dönemlerindeki yokoluştan sıyrılmış bir dinazor türü olduğunu biliyorsak, ebabil kuşunun bir dinozor, fil suresinin de hikayesinde dinozor barındıran bir sure olduğunu da söyleyebiliriz.

  • ateyist_  (03.03.13 00:08:48 ~ 00:55:54)
ortadoğu civarında yaşayan hayvanlar ve bitkilerden ibaret dostum o kitaplar.onların dışında ne kutup ayısı var ne patates var ne amerika kıtası var.600lü yılların arabı ne biliyorsa o var içinde.

  • mesa  (03.03.13 00:12:41)
@mesa o dediğine tartışırım koçum. kutsal bir kitaptan bahsediyoruz, fen bilgisi kitabı değil. maneviyat için bakıldı, okundu, gönderildi. tas kebabı tarifi için değil.

  • ateyist_  (03.03.13 00:15:53 ~ 00:16:06)
@ateyist_ neyi tartışırsın anlamadım?içinde yorum olmadan bir bilgi verdim.yazdıklarımda yanlış olan şey ne?söyle de bilelim bari.

  • mesa  (03.03.13 00:19:20)
"ateyist_" verdiği cevaplarla ateizmi çürütmeye devam ediyor. ayrıca herşeyi bilen allah'ın kitabında kutuptan, amerika kıtasından, dinazorlardan bahsetmemesini tas kebabı tarifi olarak adlandırması da beni derinden etkiledi doğrusu.

  • neil manke  (03.03.13 00:21:34)
@mesa, 600 yılındaki arab bilgisi dedirten 2013 yılındaki eşsiz antropoloji bilgini.

@neil manke

ateyistim arkadaşım. fakat anlaşılan o ki algılarımız farklı. kuşların bir tür dinozor olduğu gerçeği ve fil suresinde ebabil kuşundan yahut en azından diğer surelerde kuşlardan bahsedildiği gerçeği ateistliği çürütmek niyetimle yazılmadığı gibi, tanrının mevcut olup olmadığı da din kitaplarının sahte oluşuyla ilintili değil bence.
  • ateyist_  (03.03.13 00:23:22 ~ 00:56:17)
@ateyist_ kelime oyunu programından mı geldin abi sen buraya?

  • mesa  (03.03.13 00:30:06)
@mesa survivordan geldim abim.

  • ateyist_  (03.03.13 00:34:05)
Öncelikle kabalık babında değil ama dinazor değil dinozor :) semavi dinlerde geçtiğine hiç denk gelmedim ben de

  • apathetic  (03.03.13 00:49:18)
geçmiyor ancak bir şekilde geçtiğine ikna etmeye çalışanlar var.
aynen teknolojinin getirdiği çoğu yenilikte olduğu gibi "zaten kuran'da yazıyor bunlar" diyorlar.

onlar ne kadar varsa dinozorlar da o kadar var.
her eksiği ve yanlışı ortaya çıkarıldığında aslında anlatılmak istenen o değil, o cümle/kelime değişik anlamlarda kullanılır burada bu şekilde kullanılmış vs. denilerek bir şekilde başta kendilerini sonra da karşısındakileri kandırmaya uğraşıyorlar.

daha uzun uzun yazılabilir bu konularda ancak sanırım yeterlidir.

not:ebabil bir dinozorsa saka daha dinozordur. saka dinozor olarak kalacaktır dinozordur dinozor olacaktır!!!
  • ucan spagetticanavari  (03.03.13 01:25:04 ~ 01:28:59)
dendiği gibi arap o dönem, o bölgede ne biliyorsa kitapta o vardır, sonuçta muhammed'in elinden çıkmış bir eserden bahsediyoruz..

  • ianism  (03.03.13 06:21:24)