dota 2 nasil oynanir?

daha once rpg tarzi oyun oynamadim. arkadasim oynuyor baya hosuma gitti. steam'den indirdim. ama bir turlu cesaret edip de botlarla bile oynayamiyorum. google'da baya baktim da sifirdan anlatilmamis. arkadaslarima soruyorum oyna bir ayda ogrenirsin diyorlar. fakat cok fazla sey bilinmesi gerekiyor gibime geliyor. her heronun ozelligi yok mana yok itemler yok creep oldurmek kasmak falan. kisacasi bana bu oyunu nasil oynayacagimi anlatirsaniz ya da uygun bir kaynak gosterirseniz ve hatta ogretirseniz super olur :)

oynayamazsın. daha önce hiç rpg ıvır zıvır dota lol wow fln bilmeyen adam oynayamaz. oynamasın. :p

  • dafuq  (02.03.13 00:13:42)
bence lol oyna daha kolay, sonra 'istersen' dotaya geçersin. ;)

  • soulsmasher  (02.03.13 00:16:44)
Son update ile quest geldi. Oradan temel düzeyde şeyler öğrenebilirsin. Oyunun içinde play tuşuna bastıktan sonra sol tarafta quest seçeneğini görürsün.

  • iki ekmek bir sigara  (02.03.13 00:45:13)
dotacinema youtube kanalı var tüm hero'ların tanıtım-guide videolarının yanında genel hatlarıyla oyunu öğretici videoları da var. ama herşeyden önce böyle oyunlar araştırarak okuyarak değil oynayarak öğrenilir. lol veya dota, özel olarak merak ettiğin bişey olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

  • nxtrls  (02.03.13 00:57:31)
Oynamazsan öğrenemezsin de. Dota 2'de oyunlar nasıl işliyor bilmiyorum da, yeni başlayanlar için odalar varsa oralarda gir. Yoksa botlara karşı oyna. Hiç olmadı normal oyunlara gir, devamlı bok atılsın sana ama yine de oyna. Oynama diyenleri de sallama hiç, yardır.
Arkadaşın da yardımcı olur belki. Daha kolay öğrenirsin.

  • sesee  (02.03.13 02:02:10 ~ 07:11:28)
  • saruwatari  (02.03.13 09:05:51)
az biraz ingilizcen varsa internettten okuya okuya ogrenirsin. Kendin de oynamalisin tabi.. Oynarken gordgun arkadasindan yardim isteyebilirsin bence. Bi de streamleri izle anlamaya calis twitch.tv'de. Bi de quest olayi var yeni geldi nasi bisey bilmiyom ama.

  • MouseP  (02.03.13 12:28:05)