Facebook Spam sorunu / ciddi

Selamlar,
bilen bilir, öyle noob kullanıcı değilim. Sıradan bi mevzu değil bu. Babamın Facebook hesabına bir spam bulaşmış, Facebook'ta 'Microsoft' adlı bir uygulama ısrarla tüm arkadaşlarının duvarına 'arkadaş bul' tarzı bir wall post yolluyor. Geçtiğimiz günlerde oldu bu, ben de normal prosedür olarak uygulamalara baktım, şüphe çekenleri sildim. Arkadaşların duvarlarından da temizledim.

Sonra yine oldu. Bu sefer tüm uygulamaların iznini kaldırdım, Facebook uygulama platformunu da kapattım ki kesinlikle bir daha kimse izin isteyemesin.

Şimdi yine olmuş. Girdim baktım, platform tekrardan açık, aynı uygulamalar duruyor. Önüne geçemiyorum. Ne yapmam gerekiyor, bir fikri olan var mı?

bunun sebebi şifreydi galiba, şifreyi değiştirin hesabın, pcde virüste olabilir tabi, antivirüs warmı pcde, ama büyük ihtimal facebook şifresi ile ilgili, öle 12345 flaan yapmadan adam akıllı birşey seçin, birde bütün aplicationşları silin düzelir,

birde düzelse bile, gene böle bir şeye tıklandığı zaman spamlar yeniden başlar, hesabı kullananı uyar gelen spamları tıklamasın
  • srtm  (28.02.13 20:01:35)
Yok hayır tıklamadı. Şifreyi de değiştirtmiştim diye hatırlıyorum. Deneyeyim tekrardan.

  • roket adam  (28.02.13 20:17:18)