facebook'ta olan bir şeyin linkini vermek istiyorum, fakat

linke tıklandığında benim profilim açılıyormuş.

sadece verdiğim linkin açılması için ne yapılması gerekiyor?

sanırım neyi paylaşmaya çalıştığınıza göre değişiyor nasıl gözüktüğü ancak genelde paylaşmak istediğiniz iletinin altındaki saat/tarih belirten yere tıkladığınızda sizi oraya yönlendirecek link'e bağlanırsınız.

tabii iletiyi kim paylaştıysa o da gözükür.

tam olarak ne paylaşmak istiyorsunuz?
  • demcan  (28.02.13 18:40:31 ~ 18:41:15)
Paylaşım public değilse ve tıklayan sizin Facebook arkadaşınız değilse göremeyecektir.

  • dagog  (28.02.13 18:44:27)
bahsettiğim olay daha önce başıma geldi. birkaç dakikalık bir belgeseldi. insan yaşamayan bir adada ölen kuşların midelerinden çıkan plastik çöpleri gösteren bir belgesel idi. sözlüğe yapıştırdım, birisinden benim profilimi gördüğüne dair msj gelince çöpe attım. hala orada duruyor.

şimdi de toki yolsuzluklarıyla ilgili m.ali birand'ın bir haberinin linkini vermek istiyorum. üye olduğum bir gruptan gelmiş. onun public'e açık olmaması pek mümkün değil gibi..
  • holy diver  (28.02.13 18:58:36)
Paylaşımların alt tarafında tarih-saat yazar, onun hemen sağındaki ikonun üzerine gelince de kimlerle paylaşıldığı. Eğer public ise bu tarih-saate basınca gelen link ile herkesin görebilmesi lazım. Google Chrome kullanıyorsanız incognito window açıp linki test edebilirsiniz.

  • dagog  (28.02.13 19:02:16)
o siteye gidip linki yapıştırıyorum, video açılıyor mu acaba?
(herkese açıkmış)

www.facebook.com!/photo.php?v=351981884916210
  • holy diver  (28.02.13 19:05:25 ~ 19:06:57)
Buraya kopyalayınca olmamış ama verdiğiniz link açılacaktır.

  • dagog  (28.02.13 19:12:42 ~ 19:12:57)
aynı linki koyacağım, burada açılmayan sözlükte nasıl açılacak?:)

saatin üstüne tıkladım ve çıkan linki koyuyorum; sanırım bu kez olacak;)
www.facebook.com!/birlikten.kuvvet.dogar/posts/533256253385785
  • holy diver  (28.02.13 19:16:29)
www.facebook.com

bunu kullanın, çalışacaktır.
  • demcan  (28.02.13 19:16:58)
Ekşi Duyuru'da URL'leri kısaltırken sorun olabiliyor, demcan'ın verdiği link işinizi görecektir.

  • dagog  (28.02.13 19:22:51)
@demcan,

işte ben de onu yapmayı öğrenmek istiyorum. nasıl yapabilirim?
benim son yaptığımda da açılıyor ama daha küçük falan.
  • holy diver  (28.02.13 19:23:19)
bahsi geçen sayfaya gittim (ki sizin paylaştığınız bir link'e tıklayınca otomatikman o grup sayfası geldi önüme), sonra videonun başlığına tıkladım. benim paylaştığım link ile bu tıkladığım link aynı şey. sonra da kopyala/yapıştır.

  • demcan  (28.02.13 19:28:26)
töbe töbee:)

@demcan,

ben de aynı şeyi buraya yapmıştım ama olmamıştı. neyse, benim gibi bu işlerden hiç anlamayanlar için fiziki olarak görmek lazım sanırım. teşekkürler.
  • holy diver  (28.02.13 19:32:24)