sigaraya başlama oranı?

alttaki arkadaşın duyurusunu görünce aklıma takıldı. sigara yasağından sonra eskisi kadar sigaraya başlayan kalmadı bence. tahminimce 50/60 yıl sonra(aktif kullananlar yatalak veya mefta olunca) ortada pek sigara içen kalmayacak gibime geliyor. siz ne düşünüyorsunuz?

gençler arasında çok yaygın. fakat iş ortamına girdiklerinde bırakıyor çoğu. bırakamayanlar da streslerini sigaradan çıkarıp kötü kokularla yaşamlarına devam ediyorlar.

  • markasiz  (28.02.13 11:57:19)
sigara zamlarından sonra deli gibi tütüne yöneldi belli bir yaş grubu

  • zoban  (28.02.13 12:11:11)
katılmıyorum,
aksine içenlerin sayısı hiç azımsanmayacak gibi,
bırakalı 1 yıl oldu sanki herkes sigara içiyormuş gibi geliyor bana.
lise çıkışları, sokakta, barda, kafede millet ne içiyor arkadaş diye şaşırıyorum.
millet kaçak sigara ve tütüne feci yükleniyo bu aralar.
otlakçılık gırla.
bırakmış olmaktan hep mutlu oldum.
  • seyduna6687  (28.02.13 12:38:30)
lise çağındaki gençlerde içmeyen görmedim desem yeridir. hepsi içiyor abi. artık gizli saklı da değil. hepsi ellerinde sigaralarla, kahve & sigara yaptıkları fotoğraflarla facebook'ta kol gezdiriyorlar. aileleri de biliyor. bir de kapalı alanda sigara yasağı geldikten sonra, öğretmenler okulun içinde sigara odalarında içemedikleri için okulun kapısının önünde içtiklerinden dolayı hocalarıyla birlikte aynı ortamda içiyorlar. yasaktan sonra böyle saçma sapan bir görüntü ortaya çıktı.
üniversitelerde de keza aynı durum söz konusu. içmeyen çok nadir. fakat üniversitede şöyle bir şey var. tütün kullananlar baya fazlalaştı. liseliler winston'a, marlboro touch'a devam.

  • kaf daginin kafi ve olu kefeninin kefi  (28.02.13 13:30:06 ~ 13:31:12)
gayet herkes içiyor bence..

  • pinkket  (28.02.13 13:34:11)
@buenosdias, evet epey azalacak. örneğin araştırma yapılsa zannediyorum yerleşkelerdeki sigara satışı yasağının sigara kullanımını düşürdüğü sonucuna ulaşılır.

  • boshi  (28.02.13 15:08:31)