masaüstü siliniyor

geçen kuzen ne yaptıysa bilgisayar kendi kendini yeniden başlattı ve masaüstündeki her şey silindi. o günden beri masaüstünde yaptığım tüm değişiklikler bilgisayarı yeniden başlattığımda siliniyor. bilgisayarımı falan da göstermiyor, sadece birkaç programın kısayolu oluyor masaüstünde.

eğer bir program yüklersem bilgisayara; yeniden başlattığımda program silinmiyor, sadece masaüstü siliniyor.

bunu nasıl düzeltebilirim? anneye anlatır gibi anlatılırsa çok sevinirim.
cevaplar için teşekkürler, iyi yıllar.

(bkz: combofix)

  • cekilmis gayfe  (27.02.13 18:27:20)
Windows kullanıyorsanız profilde sorun olabilir, aşağıdaki işlem sorunu çözebilir ama regsitry değiştirmek kıllı bir iş olduğundan riski size kalmış.

Start - Run'dan regedit yazıp Registry'e girin, aşağıdaki path'e gidin;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

Buradaki klasörlerde fazladan .bak uzantılı bir profil olması lazım, onu silip restart edince düzelmesi lazım.
  • dagog  (27.02.13 18:28:27)
@dagog windows kullanıyorum, .bak uzantılı bir şey göremedim.

  • kenobi  (27.02.13 18:41:15)
www.itechtalk.com

Bu ekran görüntüsündeki gibi gelmiyorsa sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.
  • dagog  (27.02.13 18:52:12)