HIMYM- Beynin istemediği bir durum karşısında vücudu hasta etmesi

HIMYM'da başlıktaki durumu inceleyen bir bölüm vardı. Hangi bölüm olduğunu bilen var mı? Ayrıca bu durumun açıklaması nedir? Litreratürde de var mıdır? Bana mantıklı geliyor çünkü.

(bkz: münchausen sendromu)

benzer konu nip tuck ta da geçmişti.
  • silver apple  (27.02.13 06:33:03)
Aslında anlatmak istediğim tam olarak bu değildi. Bahsettiğim durumda kişinin vücudu söz verdiği bir yere gitmek istemiyor veya yapması gereken bi işi yapmayı istemiyorsa vs bir hastalık üretiyor mide bulantısı, baş dönmesi, halsizlik vb gibi.

  • yardiranadamm  (27.02.13 07:00:43)
somatizasyon bozukluğu daha ağırı için de konversiyon bozukluğu.Polisliği sevmeyerek yapan birinin,birini zorla coplamak zorunda kalan birinin,bir süre sonra kolunun uyuşması veya hiç hareket etmemesi gibi.

  • ceo07  (27.02.13 09:24:30)