Masal kitabım

14-15 yıl önce annemin bana içinden masal okuduğu bir kitap vardı. Böyle kalın, şaşalı bir şey. İçindeki hikayelerden epey kesit hatırlıyorum ama tam hatırladığım bir hikaye şu var sadece:

Çocuğun biri (galiba) hayattan sıkıldığını, ölüp cennete gitmek istediğini söylüyor sürekli. Bunun üzerine ebeveynler çocuğu uykuda alıyorlar ordan, bir tabuta koyuyorlar kefen giydirip. Tekrar düzenledikleri odasına getiriyorlar, oda beyazlar içinde kaplanmış felan. Sonra işte çocuk görüyor ki cennet sıkıcı, geri eski hayatına dönüyor. Bitişi çok sönük oldu tabi ama böyle bi saçma sapan bir şey işte.

Kitaptan hatırladığım bir başka hikayenin de kahramanı siyah takım elbiseli bir adamdı, tek hatırladığım bu.

Bu kitabı nasıl bulurum ki ben? Hikayenin adını vs. bileniniz var mı?

bu nasıl post traumatic stress disorder yapar biliyomusun? okumayın olm böyle şeyler :)

ilginç masalmış eğer biri bilirse ben de okuyacağım sırf meraktan :)
  • thracian  (26.02.13 23:12:38)
O nasıl masalmış lan, ben korktum anasını satayım. Bunu bir dava haline getirdim, kitabı bulup o sapkın hikayeyi okuyacağım. Ailesi tabuta koyuyor ha, oha la:)

  • Mikail bey  (26.02.13 23:49:55)