Lokmanlar boğazıma düğümleniyor

Yemek yerken yediğim lokmalar göbek deliğinin bir karış üstü gibi takıldığını hissediyorum. Giderek batıyor sonra dayanılmayacak hale geliyor. Fakat bir süre sonra gidiyor. Sanki bir boru var ve borunun bir yeri tıkalı gibi zor geçiyor ve canımı yakıyor. Sorun nedir ne yapmalıyım ? (oturarak yemek yiyorum)

özel bir şey yerken mi oluyor yoksa hep mi? özel bir şey derken kuru ekmek mesela.

  • trinitrotoluen  (26.02.13 21:11:35 ~ 21:11:47)
nefes alıp verişinizi düzenli yapın. büyük bir nefes aldıktan hemen sonra lokma yutunca olan bişey bu bana. daha çok su içerken oluyordu.

  • ayk  (26.02.13 21:14:31)
Fark etmiyor kuru ıslak hep aynı

  • top_secret  (26.02.13 21:22:28)
ne zamandan beri?

bir ihtimal olarak son dönemde aşırı sıcak/aşırı asitli bir şey yediğinizi iddia ediyor be zedelemiş olma ihtimalinizi soruyorum. bu yediğiniz yutmalık lokmalar yani yutkunmanıza yol açan şeyler sırasında batma yanma veya acı şeklinde hissedilebilir. altın sorusu: su içerken vs yine yanma var mı?

balık kılçığı olma ihtimali de mevcut ama uzun süre değil çıkıp gitmiş olmalıydı ha bir üstte dediğime delip yine çıkarken zedelemiş olabilir. bu tarz bir şey yediniz mi yakınlarda? çok çiğnemeden yutar mısınız lokmaları?
  • wiillii  (26.02.13 21:31:33)