Ankara yakınlarında köy ortamı olan gezilecek yer tavsiyesi

Arabayla 2-3 saatlik mesafeye kadar olan ve tam bir köy ortamını yansıtacak (hayvanlar, yeşillik, temiz hava vs) bir yer arıyoruz. Gidilen yerde gece de kalınabilsin, etrafı gezilebilinsin, köy kahvaltısı yapılsın ve en önemlisi sevgili görünce kimse çıkışmasın, sevgililer beraber takılabilsin kafasına göre. Herhangi bir köye rastgele git, kal diyen de olabilir ama bu fikre sıcak bakmıyoruz.
Safranbolu veya Amasra yolu üzerinde böyle bir yer varsa mükemmel olur tabi.

Uyuzsuyu Şelalesi var nallıhanda. nallıhan küçükce bir ilçe ama bu şelaleye çıkarken birkaç evden oluşan yeşillik bir yer var şehirden uzak. orada küçük evleri bir günlük kiralayabilirsiniz, belediyeye ait nezih bir ortam, işletenler de oralı köylü bir aile. sabah ve öğlen de çok güzel kahvaltı yemek çıkıyor köy usulü. topluca gidip yiyorsunuz.

yanınız orman zaten, ilerde şelale. insanın ankara sınırlarında olduğuna inanası gelmiyor.

(2 yıl önce bahar aylarındaki tecrübelere göre yazılmıştır.)
  • elalemin derdi  (24.02.13 23:13:48)