Yaşlılarla konuşurken

Bir olayın İkinci, üçüncü kez anlatılma durumlarında, evet daha önce anlatmıştınız diyor musunuz? Ben söylemeyince sanki kandırıyormuşum gibi hissediyorum. Söyleyince de acaba kırıyormuyum diye endişeleniyorum. Siz ne yapıyorsunuz?

ben demiyorum. otomatik onay vere vere dinliyorum.

ben 1 yaşadıysam adam 4 yaşamış çünkü, yazık lan..
  • hope ender  (24.02.13 21:34:40)
alınmayacağı bir ses tonuyla anlatmıştınız daha önce diyorum.

  • baldur  (24.02.13 21:34:42)
bişey demiyorum yaladan gülüşümle dinliyorum :)

  • Caaannn  (24.02.13 21:34:51)
kırmamak için kesinlikle sözünü kesmem. biraz zor olsada dinliyormuş gibi yaparım. kırmam.

kişi: babannem
  • yarasa da yaramasa da  (24.02.13 21:35:15)
anlatan yaşlı olmayan yaşına rağmen zayıflamış bir hafızaya sahip babaysa eğer, değil ikinci kez onikinci kez anlatışında dahi, anlatırken en keyif aldığı yeri "baba hadi bi daha anlat ne demiştin sen o zaman" diyerek bir daha anlattırıyorum.

  • cecilia  (24.02.13 21:37:25)
ananem falansa söylerim ne söylemiycem lan ananem.

  • afiyet  (24.02.13 21:40:41)
her seferinde ilkindeki gibi şaşırırım evelallah..

  • andlee  (24.02.13 21:43:26)
ben bunu bi yerden duymuştum diyorum bazen. :) genel olarak bişey demeden dinliyorum ama başka şeyler düşünüyorum.

  • kakao  (24.02.13 21:46:52)
anneannem ben 6 yaşımdan beri bi akrabasını anlatır bana düzenli olarak. ayda bir falan anlatır ve yarım saat dinlerim. sabret hacı nolcak.

  • zazazaraeta  (24.02.13 21:50:08)
Demiyorum. Dedem de öyle benim, alzheimer olduğu ortaya çıktı sonrada. Her anlatışında merakla dinliyorum, aynı tepkileri veriyorum.

  • roket adam  (24.02.13 21:50:32)
anneannem ve babaannem artık usandırdılar beni, onları kırmadan uyarıyorum, çok üzülüyorum sonra. dedem anlatınca pek sık tekrar yapmadığından ilk defa dinliyormuş gibi dinliyorum.

  • seyduna6687  (24.02.13 21:57:18)
dinle hocu nolacak atla deve değil

  • cekilmis gayfe  (24.02.13 22:00:33)
ananem veya babannemse söylüyorum, hatta o da dalga geçer bunadık be napalım der. beni büyütmüş etmiş ne yanlış anlayacak.

  • secilmis uye  (24.02.13 22:19:13)
ben de demiyorum. özellikle babam çok yapmaya başladı bunu 50'yi geçtikten sonra. kırılırlar bence

  • dieselsingle2  (24.02.13 22:32:23)
Çekip vururum.

Zamanı gelmiş demek ki benim suçum yok.
  • Mikail bey  (24.02.13 22:36:16)
sabırla dinliyorum.
annemin teyzesi önce depresyon sanılan bir dönemden sonra demans teşhisi kondu.
şimdi alzheimer için özelleşmiş bir bakım evinde kalıyor.
her ziyarete gittiğimizde
10 kere kaçıncı sınıftasın, kaç yaşındasın, kardeşin vardı dimi senin, kitap okuyor musun sorularına maruz kalıyorum.
ondan önce annanemde kaldığı dönemde de anneannemle olan çocukluk hikayelerinden tek birini aylarca her seferinde min 3 kere olmak üzere anlattı.

yaşını başını almış, beyin fonk. yavaşlamış insanlar. niye söyleyesin ki? bırak anlatsın.
  • goldentitan  (24.02.13 22:48:54)
zevkle dinliyorum ben.

  • mercyrium  (25.02.13 02:25:26)
bozmuyorum ben.

  • xenophobe  (25.02.13 18:49:52)