ufak bi para yatırımı (700-800 tl civarı)

şimdi yastık altı diye tabir edilen ufacık bi birikimim var (öğrenciyim lan, anca bu kadar) şimdi bu 1000 tl de olabiliyor, 700 de.. nasıl yapsam da bu bana ufak ufak geri dönse ama ben istediğim zaman zarar etmeden kullanabilsem?
malum öğrenci olduğumu söledim, arada gerekip arada gerekmeyebiliyor.. birden montum yanar botum delinir ne biliyim laptopumun üstüne denizaltı düşer de bana para gerekebilir.. ne zaman ne kadar gerekebileceği de muallak.. ama nşa'da bu para durur hatta üzerine eklerim..
ilgilenen arkadaşlara yardımcı olsunlar olmasınlar her türlü teşekkürler..

(edit: dolara yatır, euro yap, şu bankaya git bu hesabı aç, a tipi likit fon b tipi likit don farketmez her türlü fikre açığım ancak ne kadar getirisi olacağı / o yatırımın nedenini falan yazarsanız ayrı bir mutlu olurum)

edit 2: şans oyunu olamaz.. olmamalı.. şans bu zat a pek uğramıyor..

idda vb. oyunlar oynayın, banko maçlara para yatırın, en güzeli öyle oluyor.

  • areels  (24.01.09 00:53:47)
azalmasın, gerektiginde hemen geri çekebileyim, iyi kötü artış göstersin... diyorsanız. en temizi herhangi bir bankada B tipi likit fonda tutun. yılda yaklaşık %10 faiz verir.

  • 507  (24.01.09 01:04:09)
altin. zira su aralar cogu avrupa ulkesi ve amerika surekli paranin degerini dusurdugu icin (turkiye'de yukselmesini esgeciyorum) insanlar guvenli olmasi icin altina hucum ediyo. lakin bugun fena bir yukselis yapti, 850'nin altina dusmesini beklemek lazim.

  • polifonik osuruk  (24.01.09 01:04:34)
Altın ve döviz kısa süreli yatırım için uygun olmaz. En basit nedeni alış-satış farkı olmasıdır, bugün alırım ama yarın öbür gün olası bir durumda hemen bozabilirim diyorsanız; likit fon daha mantıklıdır...

  • late viper  (24.01.09 01:47:12)
Bugun ikinci defa:
(bkz: forex)

  • dream endless  (24.01.09 02:40:00)
teknik bilginiz ve disiplininiz olmadığı sürece forex e bodoslama dalmayın. hiç bulaşmayın hatta.

  • trista  (24.01.09 11:30:58)
b likit. ama garanti getirisi olduğu için ve ne zaman çekeceğinin garantisi olmadığı için pek kâr etmeyi beklemeyin.

  • sanal uyku  (24.01.09 13:32:37)
bence paranızla küçük altın alın. hem gerçekten ihtiyacınız olduğunda gider bozdurursunuz, hem de bankada sürekli el altında olmayacağından hadi bi 50 daha çekeyim filan diye tırtıklamazsınız. altın iyi bir yatırımdır.

  • kahvegibi  (24.01.09 14:54:04)
Aman sakın iddaaymış bankoymuş bulaşma şansı hep insanın kendi yarattığını düşünürdüm ama yok yani sayısal loto gibi bişeye dönüştü.

En güzeli altın almak ama sonra onu bozdururken biraz değer kaybedeceği için en avantajlısı garanti bankasının damla damla mı gram gram mı altın hesabı vardı. Sanal altınların oluyor ve bir kısmını bozdurmak istediğinde gayet o anki altının fiyatından bozduruyorsunuz.
www.garanti.com.tr
  • chaud  (24.01.09 17:14:31 ~ 17:15:26)