eğitim sistemi ve dershane sayısı

bugün en küçük ilçede bile en az 2 dershane var. yurtdışına (filandiya/almanya/ingiltere/norveç v. gelişmiş ülkelere) giden arkadaşlar orada da bu kadar çok mu dershane sayısı bilgilendirirse sevinirim. çünkü eğitim sistemi kaliteli olsaydı dershaneye gerek kalmazdı gibi bir teorim var ama şimdi dış devletleri bilmediğimden bir şey diyemiyorum.

senin teorin dis devletlerin yapmasina bagli olmasin en basta.

teorinin dogrulugu yapan ülkeler ile degil, teorinin dogrulugu ile alakalidir, en azindan subjektif birsey bu.

neyse, almanya, avusturya da dersane tarzi kurumlar var ama sayilari gayet az.

dersane biraz da türk sisteminden ve ailelerin kizim oglum geri kalmasin mantigindan dolayi var olan bir kavram aslinda.

öss tarzi sinavlarda insanlar illaki ihtiyac duyarlar ama cok az konuda. matematik , geometri etc.
  • serabetan  (24.02.13 12:51:06)
hindistanda var diye biliyorum bizdeki gibi bir sektor hatta bizden daha gelismis ozel kamplari vs. var.

ayrica yabancilar en azindan abd de lisede robotculuk bilgisayar ileri matematik gibi ogrencinin ilgi alanina yonelik destekleyici programlar var.

liseler bizdeki gibi militarist tektipci dayatmaci ezber ve yalaka olucu degil ayrica universiteye gidip kredi alabiliyor bazi dersleri onceden.
  • mazungu  (24.02.13 14:45:18 ~ 14:47:16)