Burun Açma

Evdeki malzemelerle soğuk algınlığından tıkanmış, akmakta olan burnu geçici de olsa açmak için neler yapılabilir?

tencereye su koy içine nane koy kaynat.
havluyu kafana ört. tencerenin üstüne eğil. içine çek.

geçici ama işe yarar.

tuzlu su çek burnundan. bu biraz sakat genzine kaçırıp nefessiz kalana kadar öksürebilirsin, korkma.
  • cecilia  (23.02.13 11:53:58)
şırınganız varsa karbonatlı su yapıp püskürtebilirsiniz. iğneyi çıkarmanızı söylememe gerek yok sanırım.

  • whoosie  (23.02.13 11:59:08)
sinus rinse, nezlemi 2 günde tedavi etti. burunyikama.com.tr

tabi aynı sistem para vermeden de hazırlanabilir.
  • saruwatari  (23.02.13 12:02:20)
kesin ve çok kesin çozum:

burnunuza bol tuzlu su çekiyorsunuz.

not: bizim ailemizde yıllardır uygulanır, çocukken bize uygulandı. iki çocuğumu da nice hastalıktan böyle kurtardım. tuzlu su çekmek acı verir biraz, benden nefret edebilirsiniz ama şifa sonrası dua edersiniz. lütfen deneyin.
  • hacipsilo  (23.02.13 12:14:01)