taşınabilir disk önerisi

selamlar, taşınabilir disk almak istiyorum. neye dikkat etmek gerekir bilmiyorum ama mümkünse fiyatı uygun olsun (200 tl nin üstüne pek çıkmasın, sonra boyutları küçük olsun (çantama falan rahatça sığsın), bir de kapasitesi fazla olsun.

bir kaç tane model beğendim;

1) Western Digital Elements 2TB 3.5'' Taşınabilir Disk 210,82 TL
www.hepsiburada.com

2) Seagate Backup Plus 1TB 5400RPM 2.5" USB 3.0 202,30 TL (bunun rengini beğendim)
www.hepsiburada.com

3) Western Digital 1TB 2.5" USB3.0 168,22 TL
www.hepsiburada.com

usb 2.0 veya 3.0 olması ne farkeder? bunlardan hangisini önerirsiniz? veya başka bir öneriniz var mı? teşekkürler şimdiden.

bilgisayarınız 3.0'ı destekliyorsa daha hızlı aktarım olur ki bence 3.0 alın. 1.si büyük zaten, çantalık değil. Sonuncusunun fiyatı uygun, güzel de marka.

  • whoosie  (23.02.13 11:35:13)
@whoosie

şey 3.0 destekleyip desteklemediğini nereden anlıyoruz :)

şu netbookda kullanacağım genelde;
www.samsung.com
  • yue  (23.02.13 11:38:33)
3 x USB 2.0 (1 x Şarj)
desteklemiyor. Ama ileride bilgisayar değiştirirsen ya da başka destekleyen bi bilgisayarda kullanırsan işine yarar.

  • whoosie  (23.02.13 11:40:35)
3 numero.
kendim de kullanıyorum. WD'den şaşmayın zaten.
almışken kılıf da alın.
  • iz  (23.02.13 12:17:39)