4G nedir ne işe yarar ipad için

nedir bu 4g.. neden fiyat farkı bu kadar çok. ne için kullanılır özellikle ipad için?

3G'nin yeni nesli. sim kartı takıyosun, her yerden internete giriyosun. wifi aramadan. evde, kırda, plajda...

  • loveinaflipbook  (22.02.13 09:27:07 ~ 09:27:35)
@ loveinaflipbook. sim kartı takınca ipadle arama da mı yapılıyor? yani bildiğimiz sim kart mı...

  • goodbyecruelworld  (22.02.13 09:29:32 ~ 09:29:53)
o taktığın SIM kart data hattının SIM kartı, arama yapmana izin vermez. SMS ve Data kullanımı yapabilirsin.

Bir de TR'de şu anda 3.5G teknolojisi var. iPad'inin 4G özelliği olması sana şu anda bişey ifade etmez.

Not: Turkcell kullanıcısysan büyükşehirlerde TR'deki şu andaki 3.5G ile, Amerika'daki 4G'den daha hızlı bağlanabiliyorsun.
  • ethros  (22.02.13 09:32:29)
@ ethros data hattı ne demek?

  • goodbyecruelworld  (22.02.13 09:33:27)
Data hattının normal SIM kartlardan 2 temel farkı var:
1- açılışı diğer ses hatlarına oranla daha ucuzdur. (kullanım ücretleri aynıdır)
2- data hattıyla ses görüşmesi yapamazsın, sadece SMS ve DATA
  • ethros  (22.02.13 09:34:58)
Bu arada şöyle şeyler yapabilirsin; SKYPE benzeri uygulamalarla VoIP yaparak web üzerinden konuşma yapabilirsin ama normal cep telefonu kalitesinde olmaz.

  • ethros  (22.02.13 09:36:33 ~ 09:36:53)
@ ethros, bu hattı ayrıyeten satıyorlar yani öyle mi? bir telefon numarası oluyor sanırım yine ama sadece sms atabiliyorsun? peki bu 4g nasıl ücretlendiriliyor?

  • goodbyecruelworld  (22.02.13 09:36:59)
TR'de 4G şu anda kullanamıyorsun, unut onu =) en azından 2-3 yıl var.

Data paketi alıyorsun:

www.turkcell.com.tr
  • ethros  (22.02.13 09:38:47)
data hattı takıp wifi aramadan her yerde nete girebiliyorsun demişsinizde 3g data hattı da aynı görevi görüyor zaten :) 3g ile 4g arasındaki fark nedir soru o aslında?

  • inancsiz deve  (22.02.13 09:44:39)
3g, third generation
4g fourth generation.

yani diyorki biri 3. diğeri 4. nesil.

aralarında hız farkı var, ama bu hızı elde etmek o kadar kolay değil kullandığın cihazdan sisteme kadar hepsi etkiliyor sonucu.
  • Golgi  (22.02.13 10:08:29)
kendi sim kartında 3G ayarlıysa, operatörler çift sim çıkartabilyorlar. böylece tabletine de bir ikiz sim kart takıp kendi data paketinden yararlanabiliyorsun.

bu şekilde bir alette yapabileceklerin, internete girmek, sms göndermek, ve normal bilgisayarın üzerinde görüşme yapabildiğin programlarla görüşme yapmak, bir de facetime tabii ki... gsm şebekesi üzerinden telefon aramaları yapamazsın, yani 0532 1234567 diye numarayı çevirip normal telefonları arayamazsın. ancak skype üzerinden kredi satın alıp yapabilirsin yani, öyle diyeyim.
  • loveinaflipbook  (22.02.13 10:11:57)