Çağlar Arası Geçiş

Bu çağlar arası geçişlerde olaylar var ya şimdi istanbul'un fethi, fransız ihtilali falan, bunlar sadece türkiyede mi bu şekilde kabul ediliyo yoksa evrensel bi kabul mü?

Tüm dünyaca kabul ediliyor.

  • low-life  (21.02.13 18:21:29)
bahsedilen çağlar batı kültürüne ait çağlar, orta doğu-doğu ve diğer kıtalarla alakası yok.

ama yaygın kabul yazdıgın gibi olsa da farklı ülkelerde farklı kabulü var.

örneğin:

ortaçağ: roma imp yıkılması
kavimler göçü

yeniçağ: istanbulun fethi
amerikanın keşfi
yüzyıl savaşlarının sonu

ilave: en.wikipedia.org
  • smoothcriminal  (21.02.13 18:21:36 ~ 18:23:34)
türkiye'ye özel. istanbul'un fethi ile çağ açtık biz dersen herkesler güler sana eropa'da 'merika'da.

  • repins  (21.02.13 18:28:29)
Bizden başka hiç kimse kabul etmiyor.

  • esenboga  (21.02.13 18:41:11)
istanbul un fethi değilde,bizansın yıkılması olarak kabul ediyorlar sanırım.

  • yusufist  (21.02.13 18:43:55)
bi de istanbulun fethinin çağ açıp çağ kapatmasıyla övünmek biraz saçma, yeni çağ diye öğrendiğimiz çağın türklerle doğrudan ilgisi yok ki. biz yine kara düzen ortaçağ mantığı takılmışız. çağ açıldıysa kapandıysa avrupalılara açılıp kapanmış biz pasif konumdayız. avrupalılar o döneme early modern ages, enlightenment age falan diyorlar.

  • i ve been mistreated  (21.02.13 19:26:35)