nuh'un gemisi hakkında

hani nuh doldurdu hayvanları gemiye. uzun süre selin üstünde kaldılar. sonra indiklerinde etoburlar ne yedi?

biraz bekleyip kuzu ve danaları yemişlerdir.

  • kediebesi  (20.02.13 21:40:10)
aşure.

  • nickimin hakkini veremedim  (20.02.13 21:40:35)
superapple

öyle olsa dünya'da yaşam olmazdı. hem çocuklarını ye ye nereye kadar? dünya uzunca süre su altında kaldı, yani etoburların yiyebeleceği hiçbir şey yoktu sel bitince.
  • illuminatinin basindaki adam  (20.02.13 21:42:49)
Balik yemistir bol bol, life of pi izlemedin mi hic?

  • Mikail bey  (20.02.13 21:46:16)
ulen, devasa bir gemiye yeryüzündeki hayvanlardan çift çift doluşup selden kurtulduklarına inandın da, bu mu aklına yatmadı?

  • [silinmiş]  (20.02.13 21:46:35)
tavşanlar çok hızlı ürüyor onları yemişlerdir.

  • goldentitan  (20.02.13 21:55:59)
yani etoburlar derken cogunlukla panter turlerinden bahsettigini zannediyorum... Nuh'un Mezopotamya civarinda yasadigi dusunuluyor, hatta geminin durdugu yer de Agri dagi...

mezopotamya bolgesine baktigimizda, orada ne aslan ne kaplan ne jaguar ne de puma yasiyor... panterlerden sadece pars o bolgede yasiyor ama parsin yasadigi da cok buyuk bir cografya var, bu nedenle pars'lar gemiye alinmamis olabilir.

Alinmislarsa bile, dunyadaki her yerin sular altinda kalmadigi bariz (kara bulduklarina gore) o karada yasayan baska hayvanlari yemis olabilirler.

Bu arada "sel"in tum dunyada olduguna inanmadigini farzediyorum tabi...
  • icince bokunu cikaran arap  (20.02.13 22:05:59)
tüm dünyayı(genelde inanılan ve söylenen bu) kaplayacak kadar sele sebep olacak yağmurun yağabileceğine inanan, tahtadan yapılmış basit bir gemiye tüm hayvanlardan birer çiftin sığabileceğine, o tahta geminin o ağırlıkla o kadar süre yüzebileceğine inanan ve bunda mantık aramayan birisi bu soruyu neden soruyor anlayamadım.

olay gerçek olmadığından böyle bir sorun da olmamıştır.

edit:sayfa saatlerdir açıktı yazmadan önce de yenilemedim. "douchebag" de benzer bir cevap vermiş o arada... kontrol etmedimdi verilen cevapları. yazınca bi baktım üstte cevap dolmuş.
  • ucan spagetticanavari  (20.02.13 23:10:01 ~ 23:14:51)