uydu alıcısı alacağım yardımcı olacak var mı?

şu 60 liraya kadar olanlardan almak istiyorum internetten.

iki sorum var
1.ne marka almalıyım tavsiye edeceğeniz bişey var mı?
2.uydu alıcısını nasıl bağlıyoruz? scart girişiyle anten kablosunu takıyoruz çalışıyor mu? anten manten kurulmuyor di mi bi yerlere?

anten kurulmuyor derken?
uydu alıcısı sd ise scart ile bağlanor. değilse hdmi kablo lazım olur.

  • sutlu nescafe  (20.02.13 17:37:54)
yani tv ye giren beyaz kablo vardı kablo tv için kablo tv'yi iptal ettik yine o anten kablosunu uydu alıcısına bağlayacağım ve kanalları gösterecek di mi? hiç anlamam bu konulardan o yüzden böyle salakça sorularım kusura bakmayın:)

  • inancsiz deve  (20.02.13 17:42:30)
Hayır o kablo ayrı. Çatınıza anten konacak, o antenden devreye kadar kablo gelecek.
Ayrıca kablo tv varken uydu istemeniz de ilginç.

  • grgn  (20.02.13 17:48:36)
nası ayrı o kablo kablo tv nin özel kablosu mu? anteni kim koyacak kabloyu nasıl çekecek anlamadım? 60 liralık şey için o kadar uğraş oluyor mu ya:(

  • inancsiz deve  (20.02.13 17:50:54)
Genelde bir bayiye gidilir, antenden alıcıya her şey oradan alınır ve adam gelip kurar.

  • grgn  (20.02.13 17:57:15)
60 liraya uydu alıcısı alırssın, 60 lira antene verirsin 60 lira montaja verirsin
yuvarlak hesap 200'e tamamlarsın.

fiyatları salladım ama üçü için para vereceksin. kablo parası bile isterler belki.
  • sutlu nescafe  (20.02.13 18:00:05)
ama anten var zaten apartmanın çatısında ondan gelen anten var biri normal ama ucu iğne gibi kafası yok diğeri de kablo tv anteni zaten. diğerini taksam yetmiyor mu?

  • inancsiz deve  (20.02.13 18:03:47)
iğne gibi olan varsa olabilir. onu demedinki :)

  • sutlu nescafe  (20.02.13 18:09:21)
var da o da dsmart sanırım olmaz mı yine ? yani dışardan gelen bi kabloya ikili çoğaltıcı geliyor birine dsmart bağlıydı diğeri boştu o boş olan da dsmart içindi heralde. bu arada dsmartta iptal edili. kafam çorba oldu yemin ediyorum :d

  • inancsiz deve  (20.02.13 18:22:52 ~ 18:23:14)
dsmartta bildiğim kadarıyla turksata bakıyor. yani uydu alıcısı alıp takarsan turksattaki kanalları seyredersin.

  • sutlu nescafe  (20.02.13 18:42:11)
ya adamlar kesmişlerse çanaktan bizim daireyi? onu nasıl anlarım? boşuna almayayim yoksa

  • inancsiz deve  (20.02.13 19:09:54)