Web sitesi tasarımı kaç tl?

evet. joomla kullanarak bir meslek elemanı için bir web sitesi yapacağım. her şey dahil ne kadar ücret talep etmek gerekir? kendime ait sitelerim var ama ilk defa başka bir kişiye yapacağım için fiyat konusunda bir bilgim yok. bu arada site için yeterli miktarda alana da sahibim. ücret konusunda hiç bir fikrim yok. tavsiyelerinizi bekliyorum; bu işin karşılığı kaç tl dir?

ben olsam 300 lira falan isterdim. ama web tasarimcisi falan degilim.

gecen gun bi yerde domain, hosting, ve tasarimi 400 liraya yaptiklarini gordum. ondan 300 dedim.
  • osuruklu  (22.01.09 15:12:05)
nasıl bir site? ne sitesi?

  • sql  (22.01.09 15:20:29)
site bir avukat için yapılacak. 300 tl çok az değil mi yahu? bir yıllık anlaşma yapmayı düşünüyorum. yani bir yıllık fiyat vermeliyim.

  • november rain  (22.01.09 15:25:38)
host ve domain de senden ise 500 uygun.

  • sql  (22.01.09 15:32:46)
350-400 ytlden kapi aciliyor genelde. domain ve hosting icin senelik ucret talep edebilirsin. guncellemeleri de sen yapacaksan toplamda her sene bastaki tasarimin ustune 100 ytl makul bir rakamdir. ozellikle avukatlik gibi cok fazla guncelleme gerekmeyen sitelerde daha fazlasini istemek karsi tarafi korkutur.

  • entrapmen  (22.01.09 15:48:59)
domain ve host bir şey tutmaz domaini zaten geçtim de bir avukatın sitesinin hostu için 30-50 tl arası bişi yeter de artar bile. 400 tl tasarım, 150 tl yıllık bakım derdim ben olsam, en azından uğraştığıma değsin. piyasayi sikmenin manası yok, düşürmeyin fiyatları kardeşim.

  • abtash  (22.01.09 16:02:57)
1000 tl site tasarımı ve yıllık bakım ve güncelleme için olabilecek en düşük rakamdır. millet 400 e yaparım der ama 3 ay sonra sitede sorun var dediğiniz zaman o kişiyi bulamazsınız.

  • beni birak saraba bak dayi  (22.01.09 16:13:58)
herhangi bir kod işine girişecek misin? yoksa sadece joomla ve modül vs kurulum mu? eğer öyleyse 5-6 kişi olursanız 300-400den yaparım der sürümden kazanabilirsin :)

  • jesters cap  (22.01.09 18:01:00)
öeh ya. yapmayın allah aşkına. 1000 ytl'nin altına yapacaksanız hiç yapmayın. sonra kodda source olarak c:/bıdı bıdı olan scriptler filan kullanıyor millet. salak saçma işler yapıyorlar.

100 dolara da yapan var ama adamı bir hafta sonra bulamıyorlar.
  • darknum  (22.01.09 20:21:33)
bunu kaçtan yaparsan, takip eden işlerini de o fiyattan yaparsın... bunu aklından çıkarma sakın... 300 e de kesinlikle site yapma... unutma ki bu bir sektör ve bu işi hakkıyla yapıp hayatını kazanan binlerce insan var... ortalama altı işlerle fiyatları 300 e kadar aşağı çekenler, o binlerce insanın piyasasını da öldürüyor... kimse kendi işinin fiyatını senden iyi bilemez... ama şöyle söyleyeyim, 1000 usd altı ucuzdur bence... özellikle de 1 yıl destek vereceksen... tabii tasarımı frontpagete 9 farklı renk ve 8 değişik font kullanarak yapacaksan, evet, 300 bile fazla... şaka bir yana, ilk fiyatını yükseltmek zordur... nasıl başlarsan öyle gider genellikle... bunu dikkate al fiyat verirken...

  • si murg  (23.01.09 00:46:44)