Apple Store Amerika'dan Alışveriş ama Türkiye'deki kredi kartı ile

merhaba arkadaşlar,

Durum:
Amerika'daki arkadaşın adresine apple store amerika'dan alışveriş yapıcam. Alışverişi Türkiye'de kullandığım kartımdan yapıcam ve adres olarak amerika'yı göstericem.

Soru:
Arkadaş siparişleri getirirken tax-free'den faydalanabilir mi?
Bu konuyla ilgili web sitesi ya da forum önerisi verebilir misiniz?
Alışverişi yaparken özellikle dikkat etmem gereken bir olay var mı?
Alışveriş ile ilgili başka öneriler var mı?

Sorularına cevap veremesem de site önerisi verebilirim;

www.fenomac.com üye olmanı tavsiye ederim illa ki sorularının cevabını bilen birileri vardır. apple ürünleri ile ilgili de bildiğim en geniş içeriğe sahip yer, daha sonra da işin düşebilir.

doğrudan bir forum diyemeyiz ancak bilgi/birikim olarak yardımcı olabilecek kişiler yine çıkabilir www.iphoneturkey.biz

en kötü ihtimalle şansını burada denersin forum.donanimhaber.com
  • carpena  (19.02.13 10:30:29)
tax-free olayını bilmiyorum ama ben aynı siparişi yaptım. sıkıntı olmadı. sadece teslim edilecek kişi olarak arkadaşının ismini yazman gerekiyor.

  • kaptan memo  (19.02.13 10:44:56)
Amerikada tax free yok

  • grimer  (19.02.13 10:46:40)