futbol basketbol izleyip bundan zevk almak

şimdi sözlükte nba all-star 2013 başlığının coşmasını görünce sorasım geldi.

hayatımda oturup bi futbol maçı, basketbol maçı falan izlememişimdir. yani böyle futbol olsun basketbol olsun ya da başka herhangi bir spor aktivitesini izlemekten zerre zevk alamam. dünyanın en sıkıcı şeyi bana göre. saatlerce izliyorlar bir de bunu. imkanı yok katlanamam ben saatlerce.

sorum ise şu: başka var mı benim gibi hissedenler ve ayrıca bundan zevk alanlara sorum ise yani neyini seviyorsunuz abi nasıl sıkılmıyorsunuz bi açıklayın cidden merak ediyorum.

Sevdigim sporlarin Maclarini seyretmeyi seviyorum

Kimin galip gelecegi
Nasil ve hangi taktikle yenecegi
Hangi oyuncunun yildizlasacagi
Mac icerisinde yapilacak basarili bireysel ve ekip oyunlari
Mac icerisindeki gelgitler (kaybeden takimin geriden maci cevirmesi vb)
Son dakikalardaki heyecan,stres

Bu sebeplerden seviyorum. Hayatinda hic mac seyretmemis insan cok sey kaybetmistir. Futbol, basketbol, tenis, atletizm, boks. Bari birine ilgi duy seyret kardesim.
  • smoothcriminal  (18.02.13 04:02:11)
"ay 22 erkek bi topun peşinde :))))" insanıydım. sonra bahisle tanıştım. 2-3 maça bahis yapıp (miktarı fark etmez, 2 liralık kupon yaptığım da oluyor 150 liralık da) o maçları izlemeye başladım. çok keyifli geldi. öyle oturup 90dk ona bakmıorum, bilgisayarda bi sekmede açık oluyo işte. arada facebook'a falan bakıp cevap yazıyorum biri bişi demişse. biraz adrenalinli oluyor.

  • hjarteblod  (18.02.13 04:17:35)
ben izlemekten çok oynamayı severim maç yapacaz desinler dünya durur ama maç izliyecez deseler kılım kıpırdamaz. Basketbol futbol masa tenisi hepsi buna dahil.

  • basond  (18.02.13 07:41:03)
sevmeyebilirsin, sevmek zorunda değilsin.

ama televizyonda izleyeceğin sporcuların(türk futbolcuları hariç tutuyorum) %90'ının senden benden zeki insanlar olduğunu ve o an salak salak topa vurmayıp onlarca şey düşündüğünü, saniyede 5 karar alıp bunu uygulayabilecek kapasitede olduğunu unutma derim.

binlerce/milyonlarca insanla aynı heyecanı paylaşmak, tüm bu taktik savaşına, mücadeleye şahit olmak falan... güzel şeyler bunlar.

ilgini çekmez, eyvallah. ama "vövövö spor çok salak" dersen üzülürüm, kızarım. bu saçma bir yaklaşım.

@hjarteblod: artemisbet'e gel la
  • der meister  (18.02.13 07:45:15)
var abi mesela türk basketbol ligini seyrederken patlıyorum. adam bomboş potaya koşuyo smaçı vuracağı yerde turnike bırakıyo. bu ne abi?! ergen misin? özgüvenleri olmadığı için oyunun içine ediyolar. dolayısıyla ben de nba seyrediyorum.

sana tavsiyem NFL izle. tatmayan bilmez bizim futboldan iyidir.
  • KidLazer  (18.02.13 08:10:24)
insanın hayatta kalma içgüdüsüyle alakalı spor çok derine indiğimizde bence. geçmiş devirleri düşün, böyle masa başı işleri yapmıyordu kimse. erkekler gidip avlanıp ağır işleri yapmak zorundaydı, kadınların da yine fiziksel güç gerektiren rolleri vardı toplumda, bu yüzden zaten halen içgüdüsel olarak fit vücutlara ilgi duyuyoruz çiftleşip neslimizi sürdürebilmek için. roma zamanında gladyatörler vardı, şimdiyse sporcular var. fiziksel mücadele ve o mücadele verilirken insanın zekasını kullanması, bunları birleştirip saha içinde bir şeyler başarabilmesi çok güzel bir duygu, herhangi bir spor müsabakasına katılmadıysan bilemezsin bunu.

ben basketbol oynadım uzun süre, antrenörlük yaptım, şimdi göt göbeği saldığım için biraz, televizyonda veya salonda izlemekle ve yazı yazmakla yetiniyorum. futbol da ha keza öyle. halı sahada bile oynayamayabilirim, o kadar kötü fiziksel durumum(bel fıtığı vs). o yüzden bu heyecanı en azından izleyerek yaşamak, karar anlarında kendin o oyuncu yerinde olsan neler yapabileceğini düşünmek güzel bir şey. bir şekilde simüle ediyorsun kendini oyun içinde.

dediğim gibi, spor yapmamış adamın anlaması zor. ya spor yapanlar ya da çok kuvvetli bir mücadele ruhuna sahip olanlar izliyor bu yüzden.
  • uckac  (18.02.13 13:38:51)