Prezantabl olmayan biri ne iş yapabilir ?

Selam dostlar
Ankara da ailemin yanında üniversitede okuyorum ve şuan 5.sınıfım ancak durum onu gösteriyor ki 7de bile bitmeme ihtimali var.okul mundar olmuş durumda yani.Ailemle zaten sorunlarım var bi de bu dönemin notlarını açıklayınca büyük patırtı kopucak.bunlardan dolayı acilen iş arıyorum ancak nereye başvurabileceğimi yada nerden başlanılabileceğini dahi bilemiyorum.Gelelim prezantabıl olmaya.Biraz kiloluyum ve çokda bakımlı olduğum sölenemez(erkeğim bide).Mesela bi arkadaş vasıtası ile teknosaya başvurmuş bulundum iş olacaktıda ancak daha telefondan XL ve üzeri giyen biri olduğumu duydukları anda olay bitti.yani görüntüye önem verilen işlere başvurmaya bile gerek yok.Bilgisayar bilgim fena değil,uzun süredir linux kullanırım,teknik eleman sertifikam var hatta.Mesela call center olabilir diksiyonum çok iyi olmasada kötü değildir.Orta okuldan beri yazları muhasebeci yanında çıraklık ederim vergi daireleri benden sorulur ama okulda maliye olduğu için yeterince soğudum o alandan.

Başta yazmayı unutmuşum okulun devam zorunluğu yok.sınavlara girebilecek kadar izin alabileceğim tarzda bi yer olsa yeter.Hatta 2.dönemden sonra okulu dondurmayı bile düşünüyorum

Şimdi aziz romalılar, bu bilgiler ışığında hangi işlere başvurabilirim, nerelerden nasıl araştırma yapabilirim bana yol gösterin lütfen...

cevap verilebilir durumda açmamışım.şimdi düzelttim.@rodeocu @sanal uyku @manuk teşekkürler.

  • genc irisi  (21.01.09 21:04:59)
okulu uzatan öğrencilerin çoğu bu durumda.yalnız değilsin yani. keşke biraz kpss kassaydın, bir lise mezunu olarak devlet memurluğu olabilirdi, rahat ederdin. okul mu? uzasın canım uzayacağı kadar. ama şimdi yani yakın zamanda böyle bir şansın olmadığı için bilemiyorum ama genede rahat olmaya bak. ailen senin için; "ya anca para yiyor üniversite ayağına" diye düşünmüyorlardır. onlarda istiyordur ki biran önce bitirsin okulunu. bunuda ifade ediyorlardır. elbette bilmediğimiz binbirtürlü sorun vardır belki ama rahat ol yani sıkıntı yapma kendine. herşey gelir geçer. neler gelmedi ki, neler geçmedi ki? ailenle de aranı bozma sakın, herzaman sen zararlı çıakrsın.
abi benden bu kadar. gönlünce olur herşey umarım.

  • guess  (22.01.09 01:54:47)
@guess teşekkürler öncelikle kpss geçen sene baktığımda pek uygun kadro yoktu ya teknik lise istiyolardı yada ahçılık felan gibi beceremiyeceğim işler vardı bu sene de hiç bakmadım daha.okul epey bi kötü o yüzden canım sıkkın normal bi uzama olsa bizimkilerde sorun etmezdi ama atılmadan önce bitceği bile şüpheli o yüzden biraz olay çıkabiliyo evde.

  • genc irisi  (22.01.09 02:14:30)