bir logoyu yeniden çizmek

200x200 px gibi küçük bir logoyu daha yüksek (4 -5 kat mesela) çözünürlükte özellikle photoshopla (illustrator de olabilir belki) nasıl yeniden çizebilirim? bu konuyla ilgili ders arattım gogılda ama bulamadım.

genelde maksimum ölçülerde çalıştığım için hiç şunu daha büyüt talebinde bulunan olmamıştı. diyebileceğim tek şey, çek köşesinden uzar o çözünürlüğü fazla kılçıklandırmadan. tabi bir yere kadar.

  • jack of hearts  (21.01.09 19:04:07)
vektör tabanlı bir program kullanırsan çözünürlük derdin olmaz istediğin kadar büyütürsün.

  • axijazz  (21.01.09 19:25:52)
logo halihazırda jpg formatında.

  • november rain  (21.01.09 19:26:39)
valla cizilebilicek gibiyse fontları falan biliyorsan elle yapacaksın, manuel olarak yani.
yok olacak gibi değilse geçmiş olsun o logo yeniden olmaz malesef...

  • ymerdiveni  (21.01.09 20:26:38)
2 yol var.
1- eğer logo çok karmaşık öğeler içermiyosa illustratorda trace yöntemiyle vektörele çevirmeyi deneyin. tabi kendi sample larından değil tracing options dan ayarlarla oynayarak sonuç almayı deneyin.
2- yine illustrator da pen tool la üzerinden geçin.
şimdilik aklıma bunlar geliyor. başka bişeyler gelirse eklerim.
  • la grande  (21.01.09 21:40:33)
la grande arkadaşın dediğine ek olarak,

corel draw'da da deneyebilirsin. onun weld, trim ve intersect şeyleri harikalar yarateyri.
  • loststone  (21.01.09 22:45:56)