Kolaylık açısından WP8 uyg. geliştirme vs Android uyg. geliştirme

Merhaba
Biliyorum WP hiçbir zaman Androide rakip olamayacak büyük ihtimalle. .net dillerine ilgim olduğumdan WP8 geliştirmeyle uğraşabilirim.tabi soru başlıkta

telefon sayısı bakımından hergün bilmem kaç milyon adroid satılıyor tarzı istatistikler var.nokianın WP8 li modelleri bile çok muazzam satmadı(androide göre diyorum tabi).yani sorun sayıda yaygınlıkta.
benim kafamdaki şey WP8 için uygulama geliştirmek androide göre kolay mı?deneyenden yorum alabilsek süper olcak

  • amusan  (17.02.13 13:38:51)
android de ilk ciktigi yillarda iphone kadar cok satmiyordu. ama su anki durum malum. wp8 guzel satacak. muhtemelen 3. populer platform olacak. microsoft'un biraz da kaktirmasi ile iphone'u da gecebilir belki. yakin bir surede android'e gecmesi biraz zor ama rakip olacagi kesin. iki platformun da kendine gore avantahlari var. 2 yildir android gelistiricisiyim. wp'ye de phone7 zamanlarinda bakmistim. .net'i cok iyi bilmedigim ve sevmedigim icin wp hosuma gitmedi. ama ekran cozunurlukleri belli oldugu icin arayuz tasarlamak vs wp'de daha kolay. expression blend sayesinde de tasarimcidan aldigin tasarimlari direk uygulamaya giydirebiliyorsun. Fakat android su anda baya oturmus bir sistem ve kapasitesinin, esnekliginin bir siniri yok. yazin cikacak android 5.0 ile de muhtemelen bambaska bir boyuta gececek. wp ios ile android arasinda bir sisteme sahip. ios kadar kati kurallari yok ama android kadar esnek de degil. benim tahminim zaman icinde daha cok ios gibi keskin kurallari olan bir ekosisteme donusecek. benim tavsiyem tek bir platformda kalma. ios, android, wp ve bb10 dordune de bak. hepsi hakkinda biraz bilgi sahibi ol. sonrasinda da en cok hosuna giden, kendini rahat hissettigin ve gelecek gordugun platformda ilerle. ama diger platformlari hicbir zaman es gecme

  • crucio  (17.02.13 14:01:00 ~ 14:01:13)