Havaalanından askere alırlar mı ?

benim bir arkadaş var. şuan üniversitede okuyor. erasmus kapsamında italya'ya gitti. orda bulunduğu vakit askerden yoklama kağıdı gelmiş. daha önce okulda birkere yoklama olmuş bu ikinci de burda değil kendisi

durumu öğrenince italya'da konsolosluğa gidip dahil olduğu askerlik şubesine öğrenci belgesi yollamak istemiş fakat buradan kabul edilmemiş. gelip bizzat tecil işlemlerini yaptırması istenmiş

arkadaş yarın geliyor. peki bu adam şimdi asker kaçağı görünüp havaalanından götürülebilir mi ? yoksa elinde öğrenci belgesi olduğu için işlemlerini yapmasına izin verirler mi ? veya genel olarak ne yapması gerekir ? şimdiden teşekkürler

arkadaşına hayırlı teskereler dileklerimizi ilet lütfen.

  • bobinhoo  (15.02.13 20:01:02)
gbt'de çıkmıyor, problem olmaz.
ama bir şekilde ortaya çıkarsa, şubeye götürülür, orada ifade verir. mahkemeye sevkedilir, orada öğrenci olduğunu ispat eder, problem kalmaz. yani ortaya çıkarsa, polise dert anlatması bir şey değiştirmez, illa şubeye götürüyorlar diye anlamıştım ben bir ara araştırınca.

  • Sarix  (15.02.13 20:04:17 ~ 20:05:15)
o turden bir sey olmaz. ici rahat olsun. hic kimse bir sey sormaz. gelince de rahatca halleder islemlerini.

  • entrapmen  (15.02.13 20:05:05)
adam öğrenci. elinde belgesi var okumaya gitmiş gelmiş. yani doğrudan tecil hakkı var. en fazla olacak olay şubeye götürülür gerekli işlemler yapılır ve yoklama kaçağı olduğu için para cezası kesilir. öğrenci adamı askere almak falan yok öyle işler.

yani işin özü arkadaşın zaten asker kaçağı değil yoklama kaçağı. asker kaçağı olmakla yoklama kaçağı olmak bambaşka şeyler.
  • achatla  (15.02.13 21:24:15 ~ 21:26:41)
Yaylaları ezberlesin. Donuşte pasaport kontrol polisleri tarama yapacaklar. Arkadaşınızın yoklama kağıdığına cevap vermediği gözükücek. Ya askeri inzibatla ya da kendileri şubeye götürecek bakırköye yada halıcıoğluna. Sonra askerlik şubesi hakkında işlem başlatacak tutanak, dilekçe vs. Hoop mahkemeye.

Boru değil askerliğini angara asgeralma şube başganlığında yapmış adam gonuşuyor. Geçmiş olsun!
  • Sskywalkeremre  (15.02.13 21:42:16 ~ 21:43:01)
bilgiler htali onlar eskidensi hicbirsey olmaz en kallavi kacaklar var bunlari en fazla subeye alip salarlar okadar onlar da 5 6 sene bakaytdir

  • mazungu  (16.02.13 09:37:06)