3 aylık pincher köpeğimiz hiçbir mamayı yemiyo

ama ev yemeklerine ölümüne atlıyo ne olursa olsun yeterki ev yemeği olsun diyor hayvan 3 çeşitköpek bebe maması aldık 3 ünüde yemedi süt ve azcık ekmek veriyorum bazende az tavuk göğsü ama 5 kiloluk hayvan versek tencereyi bitirecek ne yapmalıyız veteriner sakın vermeyin tüy döker kaşıntı olur diyo ama yemiyo hiçbişey köpek AÇ MI KALSIN

ev yemekleri içerikleri bakımından çok zararlı köpeklere. veterinerin dediği doğru. ilk başta keşke hiç alıştırmasaymışsınız ev yemeğine, şimdi geri döndürmesi daha da zor olacak.

önüne koyun kuru mamasını, belli bir süre yemedikten sonra onun görebileceği bir şekilde alın ve kaldırın önünden. kaldırdığınızı görsün. sonra bir de akşam yapın bunu. en fazla 30dk falan bırakın önünde. onun dışında hiç yemek vermeyin. aç kaldığı zaman zaten yiyecektir. ama istikrarlı olmanız lazım. ilk zamanlarda mamanın üzerine biraz sıcak-ılık su gezdirebilirsiniz kokusu iyice çıksın diye (sıcak dökerseniz soğumadan önüne koymayın, yanmasın). sonra azaltarak kesersiniz onu da.
  • loveinaflipbook  (15.02.13 09:58:59)
evet, ev yemeği vermemeniz gerekiyor.
loveinaflipbook+1

evet, aç kalsın.
bir süre aç kaldıktan sonra kuru mamadan başka bir şey vermezseniz mecburiyetten yer.
ama gerçekten sevmediyse, sadece midesini bastıracak kadarını yiyip bırakabilir de.
farklı markalar ve farklı içerikler deneyip, sevdiğini bulabilirsiniz.

mesela proplan tavuklu yemezse somonlu deneyin vs vs.

not: kedi ve köpeğe süt "verilmez" çünkü ishal yapar.
  • blatta hiberna  (15.02.13 10:22:21)