Şekerli patlamış mısır.. (can sıkıntısı sorusudur)

Şekerli patlamış mısırı seven bi ben mi varım yahu ???

ps: Bildiğin patlamış mısır,tuz yerine şekerle yapılanı...

İlk defa duydum. Deniyeceğim.

  • otonom  (14.02.13 21:10:25 ~ 21:10:33)
Tavsiye ederim.. Yalnız patlatırken süreyi iyi ayarlayamazsan karamelize olan şeker , patlamayanların üstüne yapışıp yanıyor . Kısaca tarifi: Tencerenin dibine yağ döküp mısırı koyduktan sonra üstüne göz kararı toz şeker serpiştiriyorsun,kapağını kapatıp bekliyorsun.İlk patlama sesini duyduktan bi süre sonra tencereyi ara sıra alıp sallıyorsun (ki şeker yapışıp yanmasın).Sonra patlatma işlemi bitince kapağını açıp biraz daha toz şeker serpiştirip geri kapatıyorsun kapağı (böylece kendi buharında da eriyen şeker yapışıyor patlakların üstüne) tekrar sallayıp kaba boşaltıyosun.Tamamdır :D
Tavsiyem bi süre buzluğa koyup soğutman,şeker iyice katılaşıp sarımtırak bi hal alıyor.Sonra afiyetle ye :D

  • yqzkrttpli  (14.02.13 21:17:35 ~ 21:18:25)
karamellisi nefis, şekerlisi de fena değildir bu mantıkla

  • whoosie  (14.02.13 21:18:32)
şekerlisi de güzel ama tuzlusu kadar doya doya yenmiyor. aşırı şeker bayıyor

  • sttc  (14.02.13 21:33:17)
Zevk ve renk dostum,seviyorum ben bayaa =)

  • yqzkrttpli  (14.02.13 21:37:25)
eheh bi ben seviyorum sanıyordum :) yıllardır da yemedim, canım çekti şimdi.

  • kadifepanter  (14.02.13 21:50:39)