tefal yoğurtçum

Bundan alsak, kolayca yoğurt yapabilir miyiz evde? Bir de mayayı light yoğurttan alıp, sütünü de light süt eklesek evde light yoğurt elde etmiş olur muyuz?

beslenme ve ev işine giriş 101

teşekkürler :)

ben de süzme yoğurt kısmını merak ediyorum. yeterince koyu(katı) yapıyor mu?

  • el magico  (14.02.13 16:22:52)
Bu soruyu tefale sorsan ürünü bedava verirler bence.

Süt light ise, maya light ise, yağ çarşıdan çıkıp istenmediği yere gelmez zannedersem. Tutması gerek.
  • megafon  (14.02.13 16:23:16)
bende var bu aletten. light da yapabiliyorsunuz, activia yı maya olarak kullanıp probiyotik yoğurt da yapabiliyorsunuz.
süzme yoğurt kısmına gelince evet süzdürme işleminizin uzunluğuna bağlı olarak istediğiniz kıvamda bir süzme yoğurt elde edebiliyorsunuz.

  • nar eksisi  (14.02.13 16:33:02)
@nar ekşisi, peki pratik mi kullanımı? memnun musunuz?

  • vejeteryanvampir  (14.02.13 16:42:26)
oldukça pratik sütle yoğurdu bi kapta karıştırıyorsunuz ve tefal kabına koyuyorsunuz bu kadar :) sütü taze sütçülerden alırsanız daha da harika oluyor. veya madonun keçi sütü, ataturk orman çiftliğinin sütü vs. içinde kitapçığı da oluyor çeşitli yoğurt tarifi var. ballısından tutunda meyvelisine karamellisine kadar.

  • nar eksisi  (14.02.13 16:45:35)
Tefal yoğurtçum yoğurt makineleri içinde en iyisidir. Buradan fiyatı oldukça uygun www.ovalmarket.com

  • kuplika  (10.03.13 16:13:14)