Otobüslerin ayrı şeritten gitme olayı nooldu ?

iptal mi oldu bu olay ?

ayrı şerit bulurlarsa yada uydururlarsa adına metrobüs diyorlar zaten. yok öyle bi dünya. burası türkiye abi.

  • hasmetizm  (14.02.13 08:59:54)
Pilot yerler belirlendi , deneniyor.

  • hicunutmam  (14.02.13 09:05:52)
neresi pilot yer ?

  • fuskiyenin oglu  (14.02.13 09:06:15)
çapada ve unkapınında da var. bence çok mantıklı! kim ne dersin yapılmalı belirli saatler dahilinde o yola arabalar girememeli.

  • Eureka  (14.02.13 09:20:16)
@deve bence kesinlikle olması gereken bir uygulama. özellikle beşiktaş - sariyer arası.

  • fuskiyenin oglu  (14.02.13 09:20:56)
İstanbulda olabilitesi sıfır olan uygulama. Göstermelik yapmışlarda olurmu olmazmı düşünülmemiş. Misal Sahil Yolu gidiş geliş ikişer şerit demişler ki 06-10 ve 16-20 saatleri arası otobüs yoluna girmek yasak. Bunu yapan kişilerin zerre kadar ne yaptıklarının farkında olduklarını sanmıyorum. Çünkü o yasak olan saatller iş gidiş geliş saatleri olmakla birlikte en yoğun saatler. 2 şeritli yolun bir şeridini yasaklar ve girenede ceza yazarsan akşamları iki şerit olarak akan yolda maks. 20-25 km. ile yol alan insanlar orayı yıkarlar.

Aksaray Topkapı arasındaki millet caddesinde otobüsler önce diğer şeritlere geçmeyi bırakırsa belki yapılabilir olduğuna inanırız.
  • poseidon1  (14.02.13 09:44:06)
İstanbul için bu saatten sonra yapılabilecek tek şey şahsi arabası ile trafiğe çıkanları olabildiğince engellemek. Biraz özgürlüklere karşı ve faşizan olabilir ama aynı zamanda eşitlikte sağlar. Ben sen o otobüsle çile çekerken sen eğer klimalı lüks taşıtınla onca insanın hakkını alıyorsan, sırf rahat etmek için havayı kirletiyorsan ben de seni engellemek için elimden geleni yaparım. Bunu istanbul'da 2 sene araba sahibi olup bir kere bile işe şahsi arabasıyla gitmeyen ve en sonunda istanbul'da araba kullanılmaz deyip arabasını başka şehirdeki ailesine veren bir plaza çalışanı olarak söylüyorum.

  • beholderrulez  (14.02.13 10:07:49)
diğerlerini bilmem ama millet caddesinde kameralı ve cezalı uygulanıyor.

sistem iyi ama yollar müsait değil. bi de iett veya halk otobüsü en sol şeritte gidip yolcu indirebiliyorsa bunu da denetleyip ceza keseceksin ki işlesin.
  • merhum  (14.02.13 10:12:53 ~ 10:13:05)