şurda ne demek istemiş bi anlasam

Bütün paragrafı yazıyorum ama anlamadığım kısım ortadaki cümle, ***** ile ayırdım.

Reducing emissions results in net benefits for society in every case because the costs of a low-carbon transition are more than outweighed by averted losses due to climate change and the carbon economy.
*****In the global context, the highest level of emission reductions results in similar global benefits to lower levels of action. However, the highest action sees fewer negative impacts on society –from human health to biodiversity and for the world’s oceans – but requires slightly greater investments in low-emission forms of energy. ***** Less ambitious action means accepting larger scales of human and ecological impacts.

karbon salımlarını azaltmaktan başka şeyler mi yapalım demiş? action derken karbon salımını azaltmaktan daha iyi action mı var? yoksa ben tamamen ters mi anlıyorum.

hooop yandı beyin.

küresel anlamda, emisyonun büyük ölçüde düşürülmesi ile daha alt düzeydeki eylemlerin benzer küresel faydaları oluyor. ancak büyük ölçekli eylemlerin toplum üzerinde daha az olumsuz etkisi oluyor, insan sağlığından, biyoçeşitliliğe ve dünyanın okyanuslarına kadar, ama düşük emisyonlu enerji sistemlerine göre bu daha çok yatırım gerektiriyor. daha az hırslı eylemler, bu bağlamda insan ve ekoloji üzerinde daha büyük çaplı etkileri kabul etmek anlamına geliyor.

sabahları cümlelerim çok kötü ama anlamana yardımcı olur en azından.
  • kediebesi  (12.02.13 10:39:13)