ERASMUS // Berlin vs Münih

selamlar

1- mimarlık okuyorum (eğer mimar değilsen ama fikirlerin varsa bu şehirlerle ilgili lütfen paylaş)

2- Berlin Kunste vs Technische Universitat Munchen ( bunun anlamı; TU Münih 16 nobelli, uçan bi üniversite, eğitimi falan avrupa'da ilk sıralarda, berlin kunste ise sanat okulu ve onun için de iyi diyorlar)

3- eğlence karşılaştırmaları ? berlin'de çok fazla alt-kültür var ve eğlenemem diyemiyorum, peki ya Münih ??

4- şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için :)

berlin en ucuz, munich en pahalı şehir almanyada, bilgine
+berlin daha eğlencelidir her zaman için.

  • artificial zapata  (11.02.13 20:37:08 ~ 20:37:28)
hangi okul?

  • merkezefendi  (11.02.13 20:38:16)
münih çok güzel ama çok pahalı ve ırkçıdır.
Berlin candır münihe göre.

  • whoosie  (11.02.13 20:38:57)
ben gezi amaçlı 2şer gün kalmıştım, ne kadar gösterge olur bilemem ama münih çok tutucu gelmişti bana, gelişmiş bir şehir ama eğlence daha az gibiydi. berlin ise daha eğlenceli, sanayi şehrinden daha çok karakter sahibi gelmişti bana.

  • medievalman  (11.02.13 20:43:07)
Münih'i bilmiyorum ama eylülde 4 gün berlinde kaldım ve gezdim. Hayran oldum şehre hem gece hayatı hem gündüz hayatı açısından yaşamak istediğim şehir.

  • solenkol  (11.02.13 20:48:44)
berlin'i bilmiyorum ama ben münih'i çok sevmiştim. ayrıca münih teknik bence kaçırılmaz bi fırsat.

  • jpsartre  (11.02.13 21:36:29)
1 hafta berlinde 2 ay münihte kaldım ama hala o 1 haftayı özlüyorum.

  • cerahat  (11.02.13 21:52:29)
berlin berlin berlin her şekilde. hem mimar insansın kendini daha çok geliştirebilirsin.

  • turuncubalik  (11.02.13 23:19:12)
münih numara şehirdir, berline göre çok çok temizdir. oktober feste katılrsın ve kesinlikle ırkçı değillerdir. onlar her yerde. evet pahalı ama pahalı olan şey ev kiraları. sen nasıl olsa yurtta kalırsın. ayrcı münih TU almanyadaki en zor teknik ünilerden biridir. münihde de deli gibi eğlenirsin. Sonuçta iş sana kalmış.

  • Kreuzberg  (12.02.13 00:27:08)