mail saklamak

selam.

çalıştığım yerde şirket için ve şirketin-genel müdürün onayıyla yaptığım bazı özel işler var. ama bunlar gün gelip devran dönünce başımı belaya sokabilecek, hadi olmadı şirketin bana sanki ben bunları habersiz yapmışım gibi karşıma çıkarabileceği şeyler. bazı kuralları biraz kanırtmak diyebiliriz.

bu tarz bi durumda kendimi savunabilmek için bu konuların konuşulduğu mailleri saklamak istiyorum. bunun en güvenli yolu nedir? nasıl bir ortamda, nasıl bir formatta saklanmalıdır?

edit: kimse cevap vermediğine göre kesin g.te gidiyorum böyle bi durumda, uzun samsun, atlet, don, kitap getirin pls ltfn tşk.

Kullandığınız eposta alıcısı nedir? (email client)

File menüsünden Save as -> File deyin ve *.eml formatında ayrı ayrı dosyalar olarak o belirli epostaları yedekleyin. Sonra onları ek/ataç yolu ile şahsi eposta adresinize mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Eğer bu eposta mesajları sayıca çok ve tek tek saklanamayacak kadar büyük ise, o zaman farklı bir yöntem izleyebiliriz. Tümden de epostalarınızı bir hard disk'e yedekleyebiliriz ve evinize götürebilirsiniz.

Ben düzenli olarak çalıştığım şirkette epostaları yedekleyip eve alıyorum.

Ben de sizin durumunuzda oldum uzun bir süre. Sonra şirket değiştirdim, yeni iş yerinde o tip şeyler yapmıyorum.
  • hiko seijuro  (11.02.13 14:29:31)
En kötü (fwd vs yapmadan) ihtimalle screenshot alip kendi sahsi mailinize gonderebilirsiniz

  • oldboy  (11.02.13 18:23:57)