avrupa da hangi ülke

çok gezmiş kişilere biraz bu soru.

şimdi 2-3-4 aylık (değişken) bir eğitim var. avrupanın her ülkesinde var gibi.
diğer şartları göz ardı ederek (dil, okul şartları, fiyat) hangi ülkeyi niye tavsiye edersiniz.

ben ingiltere derim. pahalıdır ama gezmesi vs zevklidir. türk sayısıda fazladır. bunun dışında almanyada iyi bir seçim olur.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (18.01.09 23:10:32)
çek cumhuriyeti, prag. hem ucuz, hem bir çok eu ülkesine yakın, kendisinin güzelliği dışında avusturya/viyana, almanya, slovakya, slovanya, italya... hepsi yakın bence iyi bir seçim olur. ya da alternativ olarak avusturya,viyana derim aynı.

  • alchemistt  (18.01.09 23:19:04)
Nickini epey iyi bildiğim, ama bunun dışında şu anda aklımda seninle ilgili bir profil oluşturamadığım için ne desem bilemedim. Bu durumda ben olsam ne yapardım diye düşündüm ;

- eğer eğitimin kalitesi veya eğitimi izleyeceğim dil benim için önemliyse seçimi buna göre yapardım.
- maliyet diğer çok önemli bir kriter olurdu ama bu da önemsiz demişsin.
- yukarıdaki 2 parametre önemsizse o zaman en çok görmek veya bulunmak istediğim ülkeyi seçerdim.
- en çok görmek istediğim ülkeyi ise neye göre seçerdim ;
- sanat / tarih / estetik merakım yüksek dersen : Fransa-Paris, İtalya-Roma, Çekoslovakya-Prag, İngitere-Londra
- eğlence : bu kısımda pek tecrübem yok
- hem sanat, hem deniz olsun dersen : İspanya-Barselona
- hem Akdeniz kıyısında olayım, hem de iyi yiyecek dersen : Fransa-Nice
- iyi yemek ve iyi şarap dersen : İtalya ve Fransa
- çok farklı çeşit bira dersen : Almanya ve Belçika-Brüksel
- sessizlik, sakinlik ve düzen dersen : İsviçre ve bazı Alman şehirleri
- bildiğim dilin / dillerin konuşulması ve de arkadaşlarımın olduğu ülke dersen : bunu sen biliyorsun
- Türklerin çok olduğu yer dersen : Almanya, Belçika-Brüksel,İngiltere-Londra

Özet olarak sen nereleri düşündüğünü ve neyini merak ettiğini söylersen, belki daha çok fikir vermek mümkün olabilir.
  • aspira  (18.01.09 23:51:00)
Kesinlikle Avusturya

  • neronas  (19.01.09 00:03:48)
kesinlikle viyana

  • torque  (19.01.09 00:10:11)
@aspira
gayet doyurucu verdiğin bilgiler. teknik bir eğitim.
sorumun asıl çerçevesi "3 ayını geçirmek için hangi ülkeyi seçersin?"
diğer şartları araştırıcam zaten daha zaman var. sağolasın.
  • dorian greyfurt  (19.01.09 00:11:36)
viyana iyi bir tercih olabilir. ulaşım imkanları kolaydır. önemli yerlerin hepsini gezebilme imkanın olur.

  • can see  (19.01.09 04:02:10)
ingiltere cok guzel bir secenek ama gorece olarak diger avrupa ulkelerine ulasim biraz uzun suruyor, o yuzden kitada bir ulkeye gidersen mesela hollanda, belcika, almanya gibi cevre ulkeleri gezip gormen cok daha kolay olur.

  • vghost  (19.01.09 12:17:17)