Ekşi Sözlük Psp Kardeşliği turnuva ayarlamaları(pspsi olan her suser baksın)

arkadaşlar dikkat ettim internet üzerinden bir turnuva düzenlememişiz daha. bunu bir şekilde ayarlayalım. xlink kai gibi bir programdan bilen bir arkadaş yardımcı olsun. bir şekilde katılanlar belirlenip oyun seçilsin. kazanana kupa yaptırıp yollayalım. hiç evimizin sıcaklığını terketmeden msnden haberleşip , internetten kapışalım.

ben katıldım. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. iddialı olduğumu da belirteyim. korkun benden-düzenlenirse tabi-.

  • tahsin sutcuoglu  (18.01.09 20:06:23)
arkadaşlar katılıcaklar buraya katılıcaklarını ifade ederlerse iletişime geçmek kolaylaşır.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (18.01.09 20:43:25)
biraz destek görüp, sonra zirve olarak açmak daha iyi olur herhalde. şimdilik iki kişi var sadece.

  • tahsin sutcuoglu  (18.01.09 20:54:33)
nasıl olaacağını öğretin ben de varım :D

  • hector cuper  (18.01.09 21:37:09)
katılım sayısı vs belli olunca zirve olarakta açarız abi. şuan açarsak öyle belli belirsiz olur.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (18.01.09 21:40:04)
abi internetten wireless ile girip xlink kai ile bilgisayarda hamachi ile nasıl oynuyorsak psp ile oynuyabiliyormuşuz.detaylı araştırmayı ben bu gece yapıcam.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (18.01.09 21:57:01)
fight night turnuvaları çok renkli geçebilir.

  • tahsin sutcuoglu  (18.01.09 22:03:49)
beni de yazın, xlink kai'de nickim sopiro.

  • marido  (18.01.09 22:17:51)
arkadaşlar psp ile internetten oyun oynamak için üç tane rehber buldum. isteyenler inceleyebilir.

www.mobildepo.com

forum.donanimhaber.com

www.teamxlink.co.uk (bu en iyisi ama o da ingilizce)
  • kendicoplugundeotenhoroz  (18.01.09 22:42:57 ~ 22:59:59)
xlink kai olayını biraz açarsanız beni de yazın

  • manuk  (18.01.09 23:00:58)
arkadaşlar marido xlink kai hakkında detaylı bilgiye sahip kendisi yarın bu konu hakkında bir bilgilendirme yazısı yazabileceğini bana iletti. bende bu gece vize mize demeden laptopım ile bu sistemi çözmeye çalışacağım.

arkadaşlar fifa 09 ve Pes 09 oyunları direkt program ve laptop bağlantısı gerektirmeksizin psp'den wireless bağlantısına girmek vasıtasıyla zahmetsiz online oyun oynatıyormuş. eğer turnuvanın bu iki oyundan biri üzerine olması konusunda bir fikir birliği olursa çok problem yaşamayız gibi geliyor. bu iki oyunu nasıl online oynayabileceğimize dair ayrıntılı , resimli ve türkçe rehberler elimde mevcut. katılmayı düşünenler düşüncelerini belirtirlerse hızlı bir şekilde organizasyona geçebiliriz.
  • kendicoplugundeotenhoroz  (18.01.09 23:06:07 ~ 23:46:13)
virtual tenis ve nba 09 oyunlarındada aynı opsiyon varmış.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (19.01.09 01:17:32)
virtua tenis süper olur.

  • turtle  (19.01.09 09:32:37)
tarih ? fifa 09 a varım,tabi nasıl oynucağımızı tam olarak anlayabilirsem

  • imparatorolmayikolaymisandin  (19.01.09 17:37:06)
ben de varim, hatta pes 09 da var oyunları ayrı bir yerde listelesek de olmayanlar onları da indirse fena olmaz hani

  • thefin  (19.01.09 17:50:22)
arkadaşlar ben kendim dün 3 oyun denedim. hiçbir ekstra işlem gerekmeden direkt psp ve wireless ağ üzerinden oynadım çok rahat.

1-Fifa 09 : internetten oynama fonksiyonu en güzel futbol oyunu sanırsam. herhangi bir donma veya kopma yaşamadım.

2-Virtual Tenis: Oyunun genel mantığını bilmediğimden pek çözemedim ama oynanabiliyor internetten

3-Pes 09 : Büyük bir hevesle açmama rağmen oyun sırasından devamlı donmalar ve garip garip olaylar yaşadım. oyundan zevk almayı bırak ne olduğunu bile anlayamadım.

Arkadaşlar şuan için en iyi seçenek Fifa 09 gibi gözüküyor. Bu oyuna sahip olmayan arkadaşlar benle iletişime geçerlerse kendilerine nereden bulabilecekleri konusunda yardımcı olabilirim. aşağıda ise fifa 09 nasıl internetten oynanır rehberi olan bir web sayfasının linkini veriyorum;

www.pspvadisi.com

Son olarak turnuvaya katılmak isteyen arkadaşlar eksisozlukpspkardesligi@hotmail.com adresini msnlerine ekleyip benle iletişime geçsinler.Son kayıt günü 23 ocak'tır. turnuva herkes kabul ederse bu hafta sonu büyük ihtimalle gerçekleşecektir.
  • kendicoplugundeotenhoroz  (19.01.09 18:12:43 ~ 18:17:53)
hocam bu haftasonu finaller, butler falan. ertelense biraz daha?

  • ne nicki be  (19.01.09 20:36:02)
banada olayı biraz açin bende varımm... virtua tenis harika olur bence..

  • annemadamolgeldedi  (19.01.09 20:38:12)
arkadaşlar sanırım baya kişinin finalleri var tıpkı benimde olduğu gibi o zaman katılmak isteyen herkes belli olduktan sonra ortak bir tarih belirleyebiliriz. genel olarak turnuva mantığı şöyle;

kayıt olan herkesin nickleri kağıtlara yazılıp can bartu tarafından eşleştirme yapılıcak. bu arkadaşlar internetten msn vasıtasıyla ortak konuşmadan birbirleriyle anlaşıp seçilen oyunun multiplayer bölümünden birbirleriyle internet üzerinden oyun oynayacaklar. böyle böyle final turuna kadar gelicez.maç tam süresi dolmadan herhangi bir nedenden dolayı kesilirse oyun kapanmadan önceki sonuç kabul edilecektir. lakin taraflar aralarında anlaşıp maçı tekrar etme hakkına sahiptirler. şuan için herhangi bir oyun belirlenmedi. turnuva katılımcılarının hepsinin katıldığı bir msn toplu görüşmesinde oyuna karar verilmesinden yanayım. genede sanırım bir spor oyunu üstünde anlaşılıcak gibi duruyor.

son olarak anlaşılamayan bir duruma açıklık getirmek istiyorum. arkadaşlar bazı popüler oyunların kendi oyun yapımcıları tarafından açık tutulan oyun ağları var(fifa 09 ve pes 09 gibi) bu oyunlar herhangi ek bir bağlantı gerektirmeden psp ve wireless ağ vasıtasıyla online oyun oynamaya izin veriyor. lakin bazı oyunlar bu durum mevcut değil. onlar içinde aynı sistemi sağlayan xlink kai gibi siteler var. eğer bu tür bir oyun seçilirse mecbur bu sistem üzerinden oynamak gerekecek. o yüzden oyun seçilirken buda göz önüne alınmalı.
  • kendicoplugundeotenhoroz  (19.01.09 21:35:01 ~ 21:40:00)
bütünlemesi sınavları flaan olanlarla resmi olarak ileri bir tarihte yaparız da, kalanlarla olursa bir iki maç çevirelim hem denemiş oluruz böylece. ben çok zeki olduğum için çalışmıyorum finallere.

  • tahsin sutcuoglu  (19.01.09 22:08:21 ~ 22:09:22)
haftasonu fifa 09 olursa ben de katilabilirim

  • locutus  (20.01.09 14:56:31)
bu işi gelenek haline getirin ben de katılayım haydin oyun oynayalım

  • winniethepooh  (20.01.09 20:45:10)
yalniz simdi dikkat ettim de; neden psp? hani sonucta yapacagimiz turnuva pes2008 ya da fifa 09 degil mi? yani biz neden oyun turnuvasi yapmiyoruzda, psp turnuvasi gibi bir seyler yapiyoruz? psp si olan var olmayan var:) icimizde ukte mi kalsin?

  • ne nicki be  (20.01.09 21:02:30)
psp'si olan var olmayan var, biz de olanları bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. bilgisayar oyunu turnuvası yapsak, bilgisayarı kaldıran var kaldırmayan var, konsollar desen o da psp ile aynı durum bunu yapalım, belki bir ps3 organizasyonu falan da yaparız. neden olmasın?

  • tahsin sutcuoglu  (20.01.09 22:38:17)
valla dileyen arkadaşlar başka konsollarda veya pc'dede turnuvalar düzenleyebilirler. gayette güzel fikirler bunlar. arkadaşlar turnuvaya katılmak isteyen arkadaşlar 24 ocak cumartesi gününe kadar eksisozlukpspkardesligi@hotmail.com msn adresini lütfen eklesinler. ekleyemeyenler sözlüktende iletişime geçmekte serbestler. lakin turnuva konuşmaları vs msnden toplu konuşma şeklinde olacağı için en temiz seçenek bu diye düşündüm. herkes için toplantı günü olarak bu haftasonu cumartesi akşamı uygun mudur? eğer yeterli çoğunluk sağlanırsa o akşamda bir mini turnuva çakarız diyorum kendi açımdan.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (21.01.09 17:17:57)
uzun nick sahibi suserların psp sahibi olduğunu fark etmiş miydiniz? xD
(bkz: uzun nick öldürmez süründürür)

  • gorunen koyun gorunmez kilavuzu  (21.01.09 17:57:10 ~ 17:57:26)
bir de ödül koymalıyız bence. mesela kazananın nick altına turnuvanın tüm mağlupleri methiyeler düzsün eheh.

  • tahsin sutcuoglu  (22.01.09 00:07:19)
ah ulan evin yakınında hiç bir yerde wireless yok :( olsa da katılsak :)

  • metalon  (22.01.09 00:41:36)
psp yi birderden geri alabilirsem bende katılırım. askerde oynayacağım diye aldı, askerlik bitti hala vermedi köftehor :)

  • arnatuile  (22.01.09 16:09:26)
ben de varım. (bkz: ben davarım)

  • pppedant  (22.01.09 20:21:40)
arkadaşlar ilk toplantı ve maçlar bu akşam saat 19:00'da eksisozlukpspkardesligi@hotmail.com adresinde toplu buluşulup yapılacaktır. katılmak isteyenler akşam 19:00 kadar bu adresi ekleyebilirler. herhangi bir konuda sorun yaşayanlarda sözlükten veya bu msn adresinden ulaşabilirler.

  • kendicoplugundeotenhoroz  (24.01.09 09:39:35)