[]

Geçici dolgu yapılmış diş

Bir adet kanal tedavisi uygulanacak dişim var. Geçici dolgu yapıldı 1 saat kadar önce. Yanındaki diş de dolguluydu, onu da etkilemiş biraz. Onu da temizledi doktor ve ek dolgu yapacakmış ona da. Sorun şu ki, şu an anestezinin etkisi gittikçe dişim çok ağrı yapmaya başladı. Ta alttaki dişlere kadar vuruyor sancı =( ne yapmak lazım? ağrı kesici alayım mı?

bir de doktor illa bu iki dişe porselen kaplamak lazım dedi. yoksa zamanla kırılırlarmış, implant gerekirmiş. şart midur?


 
doktor demiş diyeceğini gelmiş duyuruya soruyorsun. ne kadar güvensiz insanlar olduk böyle. özellikle doktorlara karşı.

ağrın için ise; karanfil çiğne. çok ciddiyim.
  • cecilia  (08.02.13 19:47:36) 
iyi de benim başka dişlerime de kanal tedavisi uygulandı daha önce, hiç kırık mırık olmadı.. iki diş için 400 tl tutacak bu kaplama işi. tabii ki şüphe edeceğim.

karanfil yok şu an evde ne yazık ki =( teşekkürler yine de.
  • vercingetorix  (08.02.13 19:49:45) 
nöbetçi eczaneye git. karanfil esanslı birşeyleri oluyor. bir iki damla pıtlasın.
diş ağrısı çekilecek şey değil.

  • cecilia  (08.02.13 19:50:57) 
Bugün geldim dişçiden. 2. kanal tedavim oldu.

Geçici dolguyu yaptığı günün gecesi çok ağrı yaptı. Hatta geçici dolgu üstten çatladı ve bir kısmı düştü. Ertesi gün ise ağrı geçti. Hatta gece fark ettim ki ağrının kaynağı dolgulu diş değil, hemen önündeki dişmiş, galiba o da hassasmış.

Kaplatma olayını bana da mutlaka yapın diye söylemişlerdi ilk gittiğimde; fakat ikinci kanal tedavisi için başka doktora gittiğimde -5 ay sonra- kaplama elzem değil, böyle de kalabilir; fakat kaplanırsa daha iyi dediler.

Kanal tedavisi + dolgu = 150
Kaplama tek başına 150 diye fiyat verdi 2 ayrı dişçi de bana.

Son olarak karanfil çiğnenmesi geçerli bir yöntem.
  • g man  (08.02.13 19:53:28) 
ben burada feci kazıklanıyorum anlaşılan =( kanal tedavisi 200, dolgu 75 tl..


  • vercingetorix  (08.02.13 19:55:51) 
ağrı kesici? almayayım mı =(


  • vercingetorix  (08.02.13 19:58:18) 
ağrı kesici al. kanal tedavisinden alınan para dişin içindeki kanal sayısına göre. iki insanda ve hatta aynı insanın iki farklı dişinde aynı fiyat olmaması gayet normal. kaplama gerekiyordur. doktorun haklı. yaptır.


  • inthechaos  (08.02.13 20:02:54) 
Fikir almak istiyorsan gene başka bir diş hekimine sor, hastalara değil. Sağlık bu sonuçta.


  • innerbliss  (08.02.13 22:27:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.