[]

yüzme ile alakalı

şimdi 1 sene düzenli fitness yaptıktan sonra bıraktım. 6 ay boyunca yedim yattım. sigaraya başladım, alkolü de abarttım bü süreçte. baktım olmuyor tekrar spora başlamaya karar verdim. gün içinde spora ayırabilecek fazla zamanım olmadığından bu sefer iş yerime yakın bir salona üye oldum, öğle aralarında gidiyorum. sigarayı bıraktım ama alkole arada devam.

salonun havuzu da olduğu için haftada 1-2 sefer yüzerim diye düşündüm ama gelin görün ki bugünkü denemem tam bir hüsranla sonuçlandı. uzunluğu 60mt olan bu havuzda sadece 3 kere havuzun sonuna gidip gelebildim (o da ıkına sıkıla). sizce bu normal mi?

havuzdaki diğer yüzücüler durmadan-dinlenmeden ileri geri yüzmeyi sürdürdüler yaklaşık 40 dk boyunca. bu kondisyona erişmek çok zor mudur?

ayrıca yüzme konusunda çok eksiğim var. istanbul'da haftasonları yüzme stili öğrenebileceğim kurs vs tavsiye edebilir misinz?

yüzmeyle ilgili her önerinizi dinlemek isterim bu arada

sevgilre

 
biz eskiden 10Xx metre, x stil yüzerdik. yani siz kendinizi normal sporcularla kıyaslamayın. kendinizi, yüzerek, sigarayı alkolü bırakarak geliştirirsiniz.


  • female demon  (07.02.13 20:17:14) 
normaldir. Kondüsyon kazanmanız lazım. Haftada iki günden bir ay sonra gidip gelmekten sıkılacak hale gelirsin


  • orhan tv  (07.02.13 20:37:51) 
her şey kondisyon meselesi.


  • medievalman  (07.02.13 20:59:14) 
ben de yüzüyorum ve kesinlikle pes etmemelisiniz. yüzme şöyle bir spor, yaptıkça açılıyorsunuz. yani ilk 60 m'de yorulduğunuzu hissedebilirsiniz ama 200m'de tam tersi dinlendiğinizi fark etmeye başlarsınız. ilk zamanlar diğer yüzücüler gibi hiç durup dinlenmeden yüzmeyi beklemeyin ama kısa süre sonra (cidden kısa süre sonra, aylar değil) siz de öyle olduğunuzu göreceksiniz.


  • noise  (08.02.13 02:43:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.