ailesiyle istanbulda yaşayıp

ankaraya öğrenci olarak gitmek ne kadar mantıklı ?
bu kişi ankarada neler yapabilir ?
keşke aynı durumda olan biri çıksada az muhabbet etsek :)

ortamını bulursa her şeyi yapar.bulamazsa mal mal takılır 4 yıl.

  • pierre bezukhov  (06.02.13 14:42:32)
bence mantıksız.
istanbul bırakılmaz.
hem ankaraya eş üniversite puanlarının hepsi ist de de var.
  • enkolaykullaniciadi  (06.02.13 14:45:47)
istanbulda üniversiteye uzak bir yerde oturuyorsan ve ailende eve çıkmana izin vermeyecekse öyle bir bırakılır ki.. Türkiye sadece istanbuldan ibaret değil..ortamını bul "muş" ta bile mutlu olursun.

  • pierre bezukhov  (06.02.13 14:48:31)
öncelikle söyle söyleyeyim, üniversite sadece meslek egitimi degildir. bence üniversiteyi aileden uzak yerde okumak insana cok cok fazla sey katar.

ayrica da ankara arkadaslik iliskileri ve üniversite hayati acisindan bir numaradir.

Istanbulu cok iyi bilen, ankarada okumus bir izmirli olarak söylüyorum bunlari.
  • l i w e x  (06.02.13 14:51:41)
ben istanbuldan kalkıp kırgızistana gittim, 6 sene orada okul okudum. sonuç? psikopat oldum. ama geçiyor zamanla. birşey olmaz. hayatta tek başına durmak gibisi yok.

  • thracian  (06.02.13 15:06:31)
ailenle ist'te yaşayacağına, tek başına ankara'da yaşa. ankara çok canlı. hele üni'de ortam yaptıysan giderken epey üzülürsün. ankara'da üni okuyan herkes giderken buruk ayrılır.

  • atmosphere  (06.02.13 15:06:58)
ve gariptir, çok büyük önyargılarla geçen sene ankaraya gittim, behzat ç.nin etkisinden midir nedir çok sevdim, kanım hemen ısındı. beğendim yani.

  • thracian  (06.02.13 15:13:46)