var mı aranızda vücut geliştiren - besin ilişkisine dikkat eden?

günlük alınan kalori ve protein miktarları hakkında tonla yazı var internette ama hep kas geliştirenler için yazılmış; şimdi ben soruyorum; bisikletle uzun yolculuğa çıkacak biri için protein ağırlıklı bir beslenme mi önerirsiniz hazırlık aşamasında? yoksa karbonhidratlara yüklenip normal yağ yakımına devam mı edeyim? cevaplar geldikçe anlatmak istediğimi de şekillendireceğim.

şimdiden teşekkürler.

protein hazırlıkta. yolculuk sırasında da karbonhidrat. çünkü şimdi karbonhidrat asılırsak kasların zayıf kalır o bisiklet gitmez. yolculuk sırasında karbonhidrat da senin benzinin.

  • yeni dunya duzeni  (05.02.13 19:58:23)
peki protein yolculuk sırasında ne kadar gerekli? proteine fazla gereksinim olacak mı?

bir de bu gatorade tarzı içecekler kaybettiğim mineralleri verir mi gerçekten geri? yolculuk mart ayında olacağı için öyle oluk oluk terleyeceğimi zannetmiyorum ama yine de tansiyona etki eder
  • thracian  (05.02.13 20:02:22)
karbonhidratlara yüklenip normal yağ yakımına devam etmek ???

(bkz: insulin direnci)
  • jangbogo  (05.02.13 20:28:15)
burada yüklenmek kelimesi korkutucu olmuş; asıl demek istediğim kas değil de kondisyon çalışan bir adamın protein mi karbonhidrat mı desteği almasıydı. şimdi normalden çok efor sarfedeceğim için vücut daha çok yağ harcayacak; bir yandan da çok bitkin düşmemek için de besin almalıyım ama ne almalıyım gibi sormam gerekirdi :)

  • thracian  (05.02.13 20:40:37)