Yurtdisindan gelen erkek arkadasi gezdirmece

Iyi aksamlar duyuru sakinleri; direkt olaya giriyorum, sizlere danismak istedigim bir iki mevzu var.

1) Turkiye AB ulkesi vatandaslarina kapida vize uygulamasi yapiyor sanirim. Bu esnada herhangi bir bilgi/belge ibrazi gerekiyor mu, yoksa tipine gore mi aliyorlar? Kendisini evimde agirlayacagim, nereye giden sen dedikleri zaman gosterebilecegi bi davetiye vs. cikarmak gerekiyor mu?

2) Kafamda bir plan olusturmaya calisiyorum, 11 gun vaktimiz var. Kesinlikle gidilmeli/gorulmeli dediginiz yerler nereler? Gece hayati, guzel manzara, yemek vs. alaninda tavsiyelerinizi bekliyorum. Mesela kendisi etcil bir arkadasimiz, benim bu alanda pek malumatim yok nerede yemek yesek?

Saglicakla kalin, tesekkur ederim.

Şehir: İstanbul

Sana mesaj attım burdan, aynı durum benim için de geçerli. Bana verilen tavsiyeleri seninle paylaşabilirim.

  • innerbliss  (05.02.13 18:02:59)
şehir belirtmediğine göre, muhakkak kapadokya'ya gidin diyeyim. balona da binin. oradan da erciyes'e geçip kayın.

  • army14  (05.02.13 18:08:31)
Gerekmiyor, sadece bikere su gelmisti basima, eger kisi diyelim almanya vatandasi ise ve ingiltere uzerinden turkiyeye gelemezse vize ucretini pound olarak kabul etmediler, euro istediler. bizi aradi ordan tl verdik odedi, boyle garip seyler olabiliyor.

  • lutah  (05.02.13 19:15:39)