hamur mayalicam

netteki hicbir tarife guvenmiyorum yapilmis denenmis guvenilir bir kaynak lazim anneyi arayamiyorum da saat gec boyle yaga atip cof cof kizartmalik hamur tarifi bi de keci bacagi vardi onun tarifi de olur

gecen netten buldugum iki farkli tarifi de harfiyen uygulamak suretiyle mercimek kofte yaptim sonuc husran. yine en guzelini antepli adanali ablalar anlattilar

hamur kızartması için;

un
maya
tuz
su

ama su yerine süt olur değişik olur.

kafana göre koy bunları yoğur. ağzını kapat sıcaklığını muhafataza edeceği b yere koy. 1 saat şişsin. sonra kızgın yağa cof cof olur zaten
  • cecilia  (04.02.13 23:34:14 ~ 23:34:25)
ben geçen gün donut yaptım mayalıp, bak detayları burda: dilektu.blogspot.com bi bak, anlamadığın sormak istediğin bir şey olursa yardım ederim yine. çok iyi oldu bu hamur.

  • april12th  (04.02.13 23:35:17)
ne demek kafana gore? benim kafama gore koyarsak filipin usulu malibu bile elde edebiliriz bi miktari olmali

  • mula  (04.02.13 23:35:30)
donut icin bi ara ayrica rahatsiz ederim :) ama simdi benim bissuru cesitte fazla miktarda peynirim ve zeytinim ve recellerim var eh bi de cay demlerim haliyle donut su anki duruma cok batili kaldi

@april
  • mula  (04.02.13 23:39:18 ~ 23:39:57)
tarifi için dedim zaten, şeker miktarını 1 tatlı kaşığı veya 0 yaparak hamuru deneyebilirsin, hamur güzel oldu ve güzel kabardı çünkü.

  • april12th  (04.02.13 23:42:12)
un ve suyu karıştır. kıvamı kulak memesinden sert olacak kadar. buradan sana ne kadar ölçü versek yalan, kendin şeyapman lazım. tuz da eklersin biraz. ama unutma, kıvamı ne kadar hızlı tutturursan istediğin kadar hamur elde etme şansın yükselir. yoksa bi ordu doyuracak kadar hamuru olur biraz un biraz su derken.

  • klassno  (05.02.13 00:02:36)
internette tarif bulmak bıçak sırtı, hele google'da ilk sıralarda çıkan dandik türkçe tarif sitelerine bakma bile. ben son zamanlarda türk yemeği tarifi arıyoram www.cahidejibek.com 'a bakıyorum. santim şaşmıyor, püf noktalarını falan güzel veriyor.

cahidejibek.com (otları eklemesen de olur)
  • Elena  (05.02.13 00:42:33)