kitap okurken aynı cümleyi defalarca okumak

Kitap okurken sizede oluyor mu bir an konsantrasyon kayboluyor ve bir cümleyi defalarca baştan okurken ve hala anlamazken buluyorum kendimi. napmak lazım böyle durumlarda. anlamasakta durmadan devam mı etmek gerekli ?

devam ederim, baktım olmadı, sayfa sündükçe sünüyor bırakırım.

  • mega idea  (04.02.13 20:56:01)
oluyor da enderen. bende genelde okuyormuş gibi yapıp düşünmek baş gösteriyor. bakıyorum 3 sayfa geçmişim ama hiçbir fikrim yok ne okuduğum hakkında. sorsan anlatırım ama ne düşünüyorsun amk desen. işin gücün yoksa geri dön oku...

  • zazazaraeta  (04.02.13 20:57:54)
anlayana kadar okunmalı. anlayınca da ya yazara küfredip kitabı bırakıyorsun ya da daha da çok bağlanıyorsun.

  • isildur  (04.02.13 20:58:50)
bana da oluyor bazen. aklım başka yerde olunca oluyor. o zamanlarda anlamasam da okuyup geçiyorum.

  • kakao  (04.02.13 20:58:57)
ben bazen bütün sayfayı okuyorum ama aslında başka bir şey düşünüyor oluyorum sonra al baştan bi daha oku...

  • yue  (04.02.13 21:07:08)
okurken aklım başka yerlere kayıyor, bi bakmışım paragraf bitmiş hiçbi şey anlamamışım. dönüp kafamı vererek tekrar okuyurum. anlamadan olmaz, o zaman okumanın ne anlamı kalır.

bazende okuduğum şey çok hoşuma gider, o yüzden tekrar okurum. bi daha o tadı almak için.
  • sehpa fx350  (04.02.13 21:14:10)
sırf bu yüzden başlayıp bitiremediğim kitaplar bir dağ oldu, yalnız değilsin.

  • bipolar  (04.02.13 21:33:37)