Yağ bezesi durduğu yerde bir zarar verir mi

öncelikle şuradaki tespitte emeği geçenlere teşekkürler(git: 55066)
ben ameliyat istemiyorum arkadaş yağ bezesi yerinde kalsın bana zararı yok desem içimde patlar mı(cidden patlar mı, oynamicam onunla söz) mutlu mesut yaşasak yanına arkadaş edinir mi, büyür gelişir zarar verir mi?
son olarak lazerle ameliyatı yok mudur bunun kansız falan?
not: sözlük dışında aramaya üşendim.

ekşi'de arama sonrası okunan entry üzerine özel not: siktir et bişi olmaz diyen doktora selam ederim. benimki dıştan bir şey fark ettirmiyor anca dokununca hissediyorum. yağ bezesi di mi taraklara gelmeyelim.

gözümün tam altında ten renginde başlarda farkedilmeyen bir tane vardı bende de. daha sonra 3-4 ay içinde büyüyürek farkedilir bi hale geldi. sonunda aldırmaya karar verdiğimde doktor beklediğim için azarladı, gözün altında olduğunda çalışması zordu tabi, sonunda o şeyden kurtulduğumda bi haftada kapanan yara neredeyse hiç iz bırakmadı. kurtul derim o şeyden.

  • ray simenov  (17.01.09 14:50:42)
bunun da iki türlüsü var demek, sike sike doktor yolu göründü bize.

@want2die
evet, entry senindi. başlıkta ismini vererek reklam yapmak istemedim, notu yazmamdaki sebep cevap vermendi ve amacıma ulaştım. en son böbrek taşı için gittiğimde testislere vurmuştu acısı doktor biraz okşadı sonra iğne yaptı geçti (bildiğin iğne). okşanmaktan hoşlanıyo tenim demek.
  • abtash  (17.01.09 14:55:34)
doktorlar bu tip şeylere ultrasonla bakıp içerideki boyutu, yağ mıdır, değil midir, her bir şeyi görüyorlar bildiğim kadarıyla. sonrasında kararınızı verirsiniz.

  • mermaid  (17.01.09 22:55:32)
eğer lipomsa (bkz: lipom) benim omzumda vardı bi tane. ultrasonla bakıldıktan sonra estetik cerrah liposuctionla aldı yarım saatte. lokal anestezi yapmıştı, pek bir ağrı sızı olmadı. ama tekrar çıkıyor şimdi aynı yerde, bünyem meyilli sanırım. bir de vücuda bir zararı yokmuş durmasının öyle demişti (benimki omuzda olduğu için kötü gözüküyodu çok).

  • my last duchess  (18.01.09 00:41:51)