rüzgar santralleri

cnnturk yeşil doğa da adam az önce "kimse bu santrallerin etrafında oturmak istemez." dedi. niye lan? param olsa evimde kullanırım o derece sempatik geliyo bana o pervaneler.

ayrıca termik santral yapılana kadar bunlardan 100'er 100'er dikseler olmuyo mu? az mı elektrik üretiyo bu? ne zararı var bide?

  • kediebesi  (04.02.13 02:00:07)
Ruzgardan gelen verim, termige gore dusuk. Turkiye'de maalesef ruzgar yok. Bunu bizzat res sahipleriyle konusarak teyit ettim. Adamlar; "izmir diyorlar ama orda da ruzgar iyi degil. Bir tek canakkale var" dediler.

Zarari yok. ROI dusuk.

Bir de turbin kanatlari epey ses yapiyor.
  • atmosphere  (04.02.13 02:02:01 ~ 02:04:25)
etrafında oturmak istenilmemesinin nedeni ses olailir ama onların kurulduğu yerlerde evinin dibi değil sonuçta rüzgar alan yerler bide türkiye de rüzgar yok falan değil 2 boğazı olan bi yerdeyiz ve rüzgar alma bakımından bizden çok aşagıda olan ülkeler de bile kullanılıyor artık ama adamlar nükleer enerji derdinde kim takar rüzgarı güneşi.

  • bunumu demek istedin  (04.02.13 02:18:20)
gölgeleme etsikisin psikolojik sorunlara yol açtığı iddiası vardır bir de.

  • Ufuk  (04.02.13 02:36:10)
Bizzat santrallerde bulundum bir yamuğunu görmedim.

  • bacardi cola  (04.02.13 07:05:11)